Oyun

Age of Empires 2 (2013) Sistem Gereksinimleri: AOE 2 Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri PC

Age of Empires 2 Sistem Gereksinimleri yazımızla birlikteyiz. Bu yazımızda en beğenilen oyunlardan olan Age of Empires 2 Önerilen Sistem Gereksinimleri nelerdir sizler için araştırdık. Öncesinde Age of Empires 2 nasıl bir oyun birlikte inceleyelim ve daha sonra düşük sistemler için Age of Empires 2 Minimum Sistem Gereksinimleri kısmına da göz atalım.

İlgili Yazı: Assassin’s Creed Chronicles China Sistem Gereksinimleri

Age of Empires 2 Oyunu Hakkında

Age of Empires II: The Age of Kings (sıklıkla AGE2, The Age of Kings, “AoE II” veya AoK olarak kısaltılır) – Ensemble Stüdyoları tarafından geliştirilmiş ve Microsoft tarafından da yayımlanmış gerçek zamanlı strateji türünde bir video oyunudur. Age of Empires serisinin ikincisi olan oyun 1999 yılında Microsoft Windows ve Mac OS için satışa çıkartılmıştır. The Conquerors adlı bir eklenti paketi 2000 yılında raflarda boy göstermiştir. 2001’de bir PlayStation 2 sürümü Konami tarafından ve Nintendo DS spinoffu Age of Empires: The Age of Kings ise 2006’da Backbone Entertainment tarafından geliştirilmiştir. Sega Dreamcast port sürümü Konami tarafından iptal edilmiştir.

Orta Çağ’ı konu alan ve oynanılabilir on üç uygarlığı bünyesinde barındıran oyunun amacı, sayesinde ordularını oluşturdukları, kasabalar kurdukları ve nihayetinde düşmanlarını bozguna uğrattıkları kaynakları toplamaktır. Oyuncuyu uzmanlaştırmaya yönelik belirli tarzda hikâyelerle desteklenmiş beş adet tarih bazlı kampanya modu vardır. Üç ilave tek oyunculu ve çok oyunculu mod oyuna dahil edilmiştir.

İlk oyunla aynı oyun motoruna benzer kaynak kodu kullanılmasına rağmen, The Age of Kings’in yapımı beklenenden bir yıl daha uzun sürmüştür, bu nedenle Ensemble Stüdyoları 1998 yılında Age of Empires: The Rise of Rome adlı eklenti paketini piyasaya sürmek zorunda kalmıştır. Tasarım ekibi önceki oyun Age of Empires’ta söz konusu olan kayda değer sorunları çözmeye odaklanmışlar fakat oyunun çıkışında bazı problemlerin kaldığını not düşmüşlerdir.

The Age of Kings eleştirileri ezici çoğunlukla olumluydu ve oyun toplu puanlarda başarı kazanmıştır. Yeni özelliklerdeki kayda değer sayının yanında oynanıştaki yenilikler de övgüyle karşılanmıştır. Bazı eleştirmenler birimlerin gösterilişini beğenmemiştir -birimlerin boş ve cansız olarak görüldüğünü öne sürerek—kimi eleştirilerdeyse söz konusu oyun öncüsü Age of Empires ile çok fazla benzerlik taşıdığı yönünde olumsuz yaklaşımlar yapılmıştır. Oyunun çıkmasından üç ay sonra, iki milyon The Age of Kings kopyası alıcı bulmuş, ve yedi ülkede satış çizelgelerinde başı çekmiştir. Oyun birçok ödül kazanırken kendi türünden gelecek oyunlarda önemli ölçüde bir etkisi olmuştur.

İlgili Yazı: Bully Sistem Gereksinimleri

Age of Empires 2 Sistem Gereksinimleri

Age of Empires 2 Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows Vista
  • İşlemci: Intel Core2 Duo L7100 @ 1.20GHz / AMD E-450 APU
  • Ekran Kartı: GeForce 7600 GT / Radeon HD 7310G
  • Kullanılmayan Ram Miktarı: 1 GB
  • Boş Depolama Alanı: 2 GB Boş Alan
  • Direct X Versiyonu: DirectX 9

Age of Empires 2 Sistem Gereksinimleri ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular:

Age of Empires 2 Depolama Gereksinimi Nedir?

Age of Empires 2 için 2 GB boş depolama alanı gerekmektedir. Diğer Age of Empires 2 sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

Age of Empires 2 RAM Gereksinimi Nedir?

Age of Empires 2 için 1 GB ve üstü RAM gerekmektedir. Diğer Age of Empires 2 önerilen sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

Yorum Yaz