Oyun

Assassin’s Creed 1 Sistem Gereksinimleri: AC Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri PC

Assassin's Creed 1 Sistem Gereksinimleri: AC Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri PC, assassin's creed 1 tavsiye edilen sistem gereksinimleri nelerdir

Assassin’s Creed 1 Sistem Gereksinimleri yazımızla birlikteyiz. Bu yazımızda en beğenilen oyunlardan olan Assassin’s Creed Önerilen Sistem Gereksinimleri nelerdir sizler için araştırdık. Öncesinde Assassin’s Creed nasıl bir oyun birlikte inceleyelim ve daha sonra düşük sistemler için Assassin’s Creed Minimum Sistem Gereksinimleri kısmına da göz atalım.

İlgili Yazı: Stranded Deep Sistem Gereksinimleri

Assassin’s Creed 1 Oyunu Hakkında

Assassin’s Creed (Türkçe: Suikastçının İnancı), Ubisoft Montreal tarafından geliştirilmiş tarihle iç içe, gizlilik ağırlıklı, üçüncü şahıs aksiyon-macera tarzı bir Microsoft Windows, PlayStation 3 ve Xbox 360 oyunudur. Assassin’s Creed Serisi’nin ilk oyunudur.

Vladimir Bartol’un Alamut: Fedailerin Kalesi kitabından esinlenerek geliştirilen oyun ilk kez Microsoft tarafından Project Assassin adı altında X’05 sergisinde takdim edilmiştir. Oyunun hikâyesi 1191’de, Kutsal Topraklar’daki Üçüncü Haçlı Seferi döneminde Al Muallim önderliğindeki Haşhaşîler adıyla bilinen suikastçı tarikatının Suriye/Levant kolu ile Tapınak Şövalyeleri arasındaki mücadele üzerine kurgulanmıştır. Oyunu oynayan kişi aslında 21. yüzyılda yaşayan, bağlandığı “Animus” adlı makine sayesinde genetik kodlarını taşıdığı geçmişindeki atalarının yaşadıklarına şahit olan Desmond Miles’ı yönetmektedir. Animus sayesinde anılarını izlediğimiz suikastçı ise Altaïr Ibn-La’Ahad’dır. Bu makine sayesinde hikâye ilerledikçe, Tapınak Şövalyeleri ve Haşhaşiler arasında geçen ve “Cennet Elması” adıyla bilinen güçlü bir silahı elde etmek için yaşanan mücadele ortaya çıkar. Oyun çoğunlukla olumlu yorumlar almış ve 2006 yılında E3’de birden fazla ödül kazanmıştır.

İlgili Yazı: Skyrim Sistem Gereksinimleri

Assassin’s Creed 1 Sistem Gereksinimleri

Assassin’s Creed 1 Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows XP
 • İşleci: Intel Pentium D 805 @ 2.66GHz / AMD Athlon 64 X2 Dual Core 3800+
 • Ekran Kartı: GeForce 7600 GT / Radeon HD 7310G
 • Kullanılmayan Ram Miktarı: 1 GB RAM
 • Boş Depolama Alanı: 8 GB Boş Alan
 • Direct X Versiyonu: Directx 9

Assassin’s Creed 1 Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows Vista
 • İşleci: Intel Core2 Duo E4500 @ 2.20GHz / AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4400+
 • Ekran Kartı: GeForce 9600 GT / Radeon HD 3850
 • Kullanılmayan Ram Miktarı: 2 GB RAM
 • Boş Depolama Alanı: 8 GB Boş Alan
 • Direct X Versiyonu: Directx 10

Assassin’s Creed 1 Sistem Gereksinimleri ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular:

Assassin’s Creed 1 Minimum Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

1 GB RAM, Assassin’s Creed için minimum RAM miktarıdır. Diğer Assassin’s Creed minimum sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

Assassin’s Creed 1 Önerilen Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

2 GB RAM, Assassin’s Creed için önerilen RAM miktarıdır. Diğer Assassin’s Creed önerilen sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

Yorum Yaz