Oyun

Battlefield 2 Sistem Gereksinimleri: BF 2 Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri PC

Battlefield 2 Sistem Gereksinimleri: BF 2 Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri PC, battlefield 2 tavsiye edilen sistem gereksinimleri nelerdir

Battlefield 2 Sistem Gereksinimleri yazımızla birlikteyiz. Bu yazımızda en beğenilen oyunlardan olan Battlefield 2 Önerilen Sistem Gereksinimleri nelerdir sizler için araştırdık. Öncesinde Battlefield 2 nasıl bir oyun birlikte inceleyelim ve daha sonra düşük sistemler için Battlefield 2 Minimum Sistem Gereksinimleri kısmına da göz atalım.

İlgili Yazı: Resident Evil 7 Sistem Gereksinimleri

Battlefield 2 Oyunu Hakkında

Battlefield 2 (kısaca BF2), Electronic Arts firmasının, Battlefield Vietnam’dan sonra, Battlefield serisi için hazırladığı üçüncü video oyunudur. Oyun Digital Illusions CE tarafından geliştirilmiş, Electronic Arts firması tarafından 21 Haziran 2005’te Kuzey Amerika’da, 22 Haziran 2005’te Avustralya’da, 24 Haziran 2005’te Avrupa’da ve daha sonraki günlerde ise dünyanın geri kalanında piyasaya dağıtılmıştır.

Oyun, tek oyuncu modunda bilgisayar botlarına karşı veya çok oyunculu modda internetteki gerçek rakiplere karşı Çevrim içi olarak oynanabilmektedir. Kurgusal modern savaş alanlarında geçen, birinci şahıs nişancı türünden bir oyundur.

Oyun, Orta Doğu’daki kent, kasaba ve kumsallardan Çin’in yüksek ovaları ve köylerine kadar geniş ve gerçekçi kurgusal operasyon ve muharebe alanlarında geçmektedir. Battlefield 2’yi Battlefield 1942 ve Battlefield Vietnam’dan ayıran en büyük özellik rütbe ve puan sisteminin olmasıdır. Bu özelliklerin yanında madalyalar alınabilmektedir. Oyuncular; oyun içindeki oynama yetenekleri, başarıları ve iyi mücadele vermeleri sayesinde puan alır, rütbe atlar ve madalya kazanır. Oyundaki kilitli silahlar aldığınız puanlara göre açılır. Rütbe, puan ve madalya sistemi sadece çok oyunculu olarak Çevrim içi oynandığında çalışır. Ayrıca oyunda commander (komutanlık) ve squad (ekip) sistemi vardır. Bu iki sistem Battlefield serisinde devrim yapmıştır. Commander sistemi komutanlık sistemidir. Komutan olan bir oyuncu kendi takımının lideri olur. Takımındaki askerlere belirli bir bölgeye hareket etmeleri, ele geçirmeleri veya savunmaları için emir verebilir. Bu emirleri ekip liderlerine gönderir. Ekip liderlerinin verilen emri onaylaması durumunda, ekibe mensup oyunculara saldırı veya savunma yapılması bildirilen bölgeye gitmeleri buyruğu verilir; bu bölge oyun içerisindeki haritada işaretlenir.

Komutan bunların dışında oyundaki haritanın herhangi bir bölgesine radar koyup, topçu ateşiyle bombardıman yapıp, ikmal yardımı da yapabilir. Squad sistemi ise takım içindeki küçük ekiplerin bulunduğu sistemdir. Ekipler en az 2 kişiden oluşmakta ve 6 kişiye kadar çıkabilmektedir. Her ekibin bir lideri vardır. Ekip üyeleri, ekip liderinin yanında yeniden doğabilmektedir. Ekip lideri komutan ile özel iletişime geçebilmektedir. Ayrıca ekiplere istenilen isim verilebilir. Ekip liderleri takım komutanın da yapabildiği gibi ekip üyelerine bir bölgeyi kuşatmaları, ele geçirmeleri veya savunmaları için emir verebilir.

Oyunda çeşitli savaş aracı bulunmaktadır. Bu savaş araçları tanklar, ZPTler, askerîcipler, helikopterler, jetler ve uçaksavarlar gibi araçlardır.

İlgili Yazı: Call of Duty WW2 Sistem Gereksinimleri

Battlefield 2 Sistem Gereksinimleri

Battlefield 2 Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows XP (32-Bit)
 • İşleci: Intel Pentium 4 1.70GHz / Mobile AMD Athlon XP-M 1400+
 • Video Card: GeForce FX 5700 / Radeon HD 8500M
 • Kullanılmayan Ram Miktarı: 512 Mb RAM
 • Boş Depolama Alanı: 2.3 Gb
 • Direct X Versiyonu: DirectX 9

Battlefield 2 Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows XP (32-Bit)
 • İşleci: Pentium 4 @ 2.4 GHz
 • Video Card: GeForce FX 5700 / Radeon 9500
 • Kullanılmayan Ram Miktarı: 1 GB RAM
 • Boş Depolama Alanı: 2.3 Gb
 • Direct X Versiyonu: Directx 9

Battlefield 2 Sistem Gereksinimleri ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular:

Battlefield 2 Minimum Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Battlefield 2 için minimum 512 MB RAM gerekmektedir. Diğer Battlefield 2 minimum sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

Battlefield 2 Önerilen Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Battlefield 2 için önerilen RAM miktarı 1 GB’dir. Diğer Battlefield 2 önerilen sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

Yorum Yaz