Oyun

Black Desert Online Sistem Gereksinimleri: Black Desert Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri PC

Black Desert Sistem Gereksinimleri yazımızla birlikteyiz. Bu yazımızda en beğenilen oyunlardan olan Black Desert Önerilen Sistem Gereksinimleri nelerdir sizler için araştırdık. Öncesinde Black Desert nasıl bir oyun birlikte inceleyelim ve daha sonra düşük sistemler için Black Desert Minimum Sistem Gereksinimleri kısmına da göz atalım.

İlgili Yazı: Bus Simulator 18 Sistem Gereksinimleri

Black Desert Oyunu Hakkında

Black Desert Online,Koreli video oyunu geliştiricisi Pearl Abyss tarafından geliştirilen ve orijinal olarak 2015 yılında Microsoft Windows için yayınlanan, sanal alan odaklı fantastik, çok oyunculu bir çevrimiçi rol yapma oyunudur (MMORPG). Black Desert Mobile adlı bir mobil sürüm ilk olarak 2019’un başlarında Asya’da ve Aralık 2019’da dünya çapında piyasaya sürüldü. Yalnızca Black Desert olarak bilinen Xbox One ve PlayStation 4 sürümleri 2019’da piyasaya sürüldü. Oyun dünyanın bazı bölgelerinde ücretsiz oynanabilir, ancak devam ediyor İngilizce dil sürümleri de dahil olmak üzere diğer sürümlerdeki satın al-oyna iş modeli

Black Desert Online’daki savaş, üçüncü şahıs nişancı oyunlarında bulunanlara benzer şekilde elle nişan alma ve serbest hareket gerektiren aksiyon temellidir. Oyun, barınma, balıkçılık, çiftçilik ve ticaretin yanı sıra büyük oyuncuya karşı oyuncu kuşatma olayları ve kale savaşları sunuyor. Gelişmiş ve derinlemesine karakter özelleştirmesi ile kabul edilmektedir.

Aktif savaş sistemi, çoğu MMORPG’de görülen sekme hedefleme sisteminin aksine, hassas manuel nişan alma, kaçma ve kombo kullanma gerektirir. Beceriler, saldırı, kaçma veya engelleme kombinasyonları kullanılarak etkinleştirilebilir. Oyuncular ayrıca monte edilmiş savaşa da girebilirler. Binekler vahşi doğada evcilleştirilerek elde edilir ve oyuncular belirli türlerle çiftleşerek özel binekler üretebilirler. Binekler besleme ve bakım gerektirir, envanterde saklanamaz ve öldürülebilir.

Oyun, daldırma ve sanal alan yönüne yardımcı olacak bir dizi özellik içerir. Dinamik, dünya çapındaki hava durumu sistemi, tayfunlar gibi büyük ölçekli olayları içerir ve oynanışı etkileyecektir. Yerelleştirilmiş hava durumu, oyuncuların rakip lonca yapılarına sürpriz saldırılar başlatmak için yararlanabilecekleri geçici sis gibi olayları içerecek. Ayrıca, ışık efektlerinin kademeli olarak ilerlemesiyle dinamik bir gündüz / gece döngüsü de vardır. Gece boyunca bazı oyuncu olmayan karakterler (NPC’ler) eve döndükçe kullanılamaz hale gelecek ve canavarlar daha fazla ganimet düşecek. Gece veya gündüz olmasına bağlı olarak farklı oyun içeriği mevcuttur. Oyuncu muhafazası örnektir ve boyut ve konuma göre değişir. Oyuncular, NPC’ler aracılığıyla mobilya satın alarak veya üretim yoluyla konutlarını donatabilir ve donatabilirler.

İlgili Yazı: Call of Duty Modern Warfare 2 Remastered Sistem Gereksinimleri

Black Desert Sistem Gereksinimleri

Black Desert Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: 32/64 bit Windows 10
 • İşlemci: Intel Core i3
 • Bellek: 4 GB RAM
 • Ekran Kartı: GTS 250 / GeForce 9800GTX Radeon HD 3870 X2
 • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
 • Depolama: 30 GB kullanılabilir alan

Black Desert Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: 32/64 bit Windows 10
 • İşlemci: Intel Core i5
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GTX 970 AMD RX 480
 • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
 • Depolama: 30 GB kullanılabilir alan

Black Desert Sistem Gereksinimleri ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular:

Black Desert Minimum Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Black Desert için minimum 4 GB RAM gerekmektedir. Diğer Black Desert minimum sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

Black Desert Önerilen Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Black Desert için 8 GB RAM önerilmektedir. Diğer Black Desert önerilen sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

Yorum Yaz