Oyun

Call of Duty 5 World at War Sistem Gereksinimleri: COD 5 Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri PC

Call of Duty 5 World At War Sistem Gereksinimleri yazımızla birlikteyiz. Bu yazımızda en beğenilen oyunlardan olan Call of Duty 5 World At War Önerilen Sistem Gereksinimleri nelerdir sizler için araştırdık. Öncesinde Call of Duty 5 World At War nasıl bir oyun birlikte inceleyelim ve daha sonra düşük sistemler için Call of Duty 5 World At War Minimum Sistem Gereksinimleri kısmına da göz atalım.

İlgili Yazı: Civilization 5 Sistem Gereksinimleri

Call of Duty 5 World At War Oyunu Hakkında

Call of Duty: World at War ya da resmi olmayan adıyla Call of Duty 5, Treyarch tarafından Microsoft Windows, Nintendo DS, PlayStation 2, PlayStation 3, Wii ve Xbox 360 için geliştirilmiş ve Activision tarafından da yayınlanmış birinci şahıs nişancı türünde bir bilgisayar oyunudur. Call of Duty serisindeki eklenti paketleri dışındaki beşinci oyundur. Oyunun kurgusu bir önceki oyun olan Call of Duty 4: Modern Warfare’in günümüz kurgusunun ardından yeniden II. Dünya Savaşı’na dönmüştür. Oyun, Microsoft Windows, PS3, Wii ve Xbox 360 sürümlerinde Pasifik Cephesi’ne ve Doğu Cephesi’ne odaklanmıştır. İsmi, oyun ayrıntıları ve tahmini çıkış tarihi 23 Haziran 2008’de duyurulmuş ve oyun dünya çapında 11 Kasım 2008 ile 14 Kasım 2008 tarihleri arasında piyasaya sürülmüştür. Bir Windows Cep telefonu sürümü ve PS2 ile Nintendo DS için olay dizisi değişik olan sürümler Glu Mobile tarafından geliştirilmiştir fakat kurgusu yine II. Dünya Savaşı’na yöneliktir. Oyun Call of Duty 4’ün oyun motorunun geliştirilmiş sürümünü kullanmasıyla birlikte ses efektlerindeki gelişimi artırılmıştır.

Call of Duty: World at War, Call of Duty serisindeki beşinci oyundur.Serideki önceki oyunlardan daha olgun bir tema takdim etmektedir.Oyun aynı zamanda hedefleri tamamlamadaki çeşitli yollar yönüyle açık uçlu tarzdadır.World at War’ın oynanışı serinin önceki oyunlarına benzerlik göstermektedir. Oyuncular düşmanlarla, görevler sırasında koruma ateşi açarak yardımda bulunan, düşmanlara ateş eden, giriş için odaları temizleyen yapay zekâlı takım arkadaşlarının yanında çarpışacaklardır.

Oyunun Wii sürümü Wii Zapper adındaki bir silaha benzer ek kontrol aygıtı ile oynanılabilmektedir. Zapper veya Wii Remote ve Nunchuk hedeflere nişan alırken oyuncuyu gerçek nişancı havasına sokmaktadır.

Kurgu II. Dünya Savaşı zamanına döndüğünden Call of Duty serisindeki diğer oyunlarda Thompson makineli silahı, Mosin Nagant tüfeği ve Panzerschrek anti-tank roket atar dahil olmak üzere görülen silahlar ve teknoloji yeniden takdim edilmiştir. Oyuncu tüm bu silahları kullanabilmekle fakat, el bombalarının dışında sadece iki silah taşıyabilmektedir. Öldürülen düşmanların silahları yerden alınabilmekte ve oyuncunun cephanesine eklenebilmektedir. Oyuncular aynı zamanda ele geçirdikleri silahlarda ek parçalara rastlayabilmektedir buna hafif tüfek bombalarıyla donatılmış silahlar, teleskobik görüş ve süngüler dahil edilebilir.

Bir karakter üç pozisyonun birinde bulunabilir: ayakta durma, çömelme, veya sürünme hareketi; her bir hareket oyuncuyu atış doğruluğu ve gizlilik yönünden etkiler. Siper kullanmak oyuncuyu düşmanların ateşinden korur veya alınan önemli darbelerin ardından oyuncunun sağlığını düzeltir, ayrıca oyun içerisinde zırh veya sağlığı yükseltmeye yarayan nesneler bulunmamaktadır. Oyuncu darbe aldıktan sonra, ekranın yan tarafları kırmızılaşır ve karakterin kalp atışları yükselir. Karakter siperlerin arkasında durarak yoğun düşman ateşlerinden korunabilir. Karakter, düşman askerleri tarafından atılan el bombaları oyuncuya yakın bir yere düşerse, bombanın yönünü belirten bir işaret ekranda belirir, bu sayede oyuncu duruma bağlı olarak ya bombayı yerden alır karşı tarafa atar ya da o bölgeden güvenli bir yere intikal eder.

İlgili Yazı: Control Sistem Gereksinimleri

Call of Duty 5 World At War Sistem Gereksinimleri

Call of Duty 5 World At War Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7 veya üzeri
 • İşlemci: Intel Pentium IV 3.0 GHz ya da AMD Athlon 64 3200 işlemci ya da daha iyisi
 • Ram: 512 MB. RAM / 1 GB. RAM (Vista, Windows 7, Windows 8 için)
 • Hard Disk: 8 GB.
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 6600GT ya da ATI Radeon 1600XT veya daha iyisi, DirectX 9.0c uyumlu en az 256 MB. Shader 3.0 destekli ekran kartı veya üzeri
 • DirectX: DirectX 9 veya daha yeni sürümler

Call of Duty 5 World At War Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows XP, Vista, Windows 7 veya üzeri
 • İşlemci: Intel® Core 2 Duo E6600 ya da AMD Phenom X3 8750 veya daha iyi işlemci
 • Ram: 1 GB. RAM / 2 GB. RAM (Vista, Windows 7, Windows 8 için)
 • Hard Disk: 8 GB.
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 8600GT ya da ATI Radeon® X1950Pro veya daha iyisi, DirectX 9.0c uyumlu en az 512 MB. Shader 3.0 destekli ekran kartı veya üzeri
 • DirectX: DirectX 9 veya daha yeni sürümler

Call of Duty 5 World At War Sistem Gereksinimleri ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular:

Call of Duty 5 World At War Minimum Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Call of Duty 5 World at War için minimum 512 MB RAM gerekmektedir. Diğer Call of Duty 5 World at War minimum sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

Call of Duty 5 World At War Önerilen Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Call of Duty 5 World at War için 1 GB ve üstü RAM önerilmektedir. Diğer Call of Duty 5 World at War önerilen sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

Yorum Yaz