Oyun

Crysis 1 Sistem Gereksinimleri: Crysis 1 Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri PC

Crysis 1 Sistem Gereksinimleri: Crysis 1 Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri PC, crysis 1 tavsiye edilen sistem gereksinimleri nelerdir

Crysis 1 Sistem Gereksinimleri yazımızla birlikteyiz. Bu yazımızda en beğenilen oyunlardan olan Crysis 1 Önerilen Sistem Gereksinimleri nelerdir sizler için araştırdık. Öncesinde Crysis 1 nasıl bir oyun birlikte inceleyelim ve daha sonra düşük sistemler için Crysis 1 Minimum Sistem Gereksinimleri kısmına da göz atalım.

İlgili Yazı: Internet Cafe Simulator Sistem Gereksinimleri

Crysis 1 Oyunu Hakkında

Crysis ‘in oynanışı Crytek’in geçmiş oyunlarındaki ana fikre göre hareket etmektedir: örneğin Far Cry.Aksiyon hâlâ ormanda sürmekte ve her oyuncu göreve ilerlerken değişik yollar seçme özgürlüğü tanınmaktadır.

Oynanışın ana özelliklerinde birisi de karakterin giymiş olduğu nano giysidir. Vücudu yaralanmalardan korumanın yanı sıra ortam becerilerini garantilemek için enerjiyi yayma olanağına sahiptir.

Crysis ‘te silahları tadil etme fırsatı bulunmakla beraber çeşitli muharebe alanı koşullarında daha fazla verim almak için değişiklik yapılabilmektedir. Silahlara optik nişangâhlar, Namlu-altı bomba atar, susturucular, taktik fenerler ve duruma uydurmak için diğer ek parçalar takılabilmektedir.

Oyundaki düşmanların sahip olduğu Yapay zekâ (AI) Far Cry ile karşılaştırıldığında önemli ölçüde geliştirilmiş, daha gerçekçi ve inandırıcı hale getirilmiştir. Düşman askerleri sürekli taktik manevralar kullanmakta, takım halinde çalışmanın, gizlenmenin ve pusuya yatmanın yanı sıra değişen çevre ve koşullara ayak uydurmaktadırlar. Üstelik yapay zekâlı askerler oyuncunun hareketi sonucu çıkan sese tepki göstermektedirler. Düşman askerleri savaşla alakadar olmadıkları zaman tipik yaşamsal davranışlar sergilemektedir. Boşta olduklarında sigara içme, esneme, konuşma, gezintiye çıkma, araç tamir etme, bölgeyi devriye gezme vs davranışlarda bulunmaktadırlar. Bazen bu eylemler oyuncunun erkenden tespit edilip edilmemesine bağlıdır. Eğer Nomad bir görev esnasında düşmanlarca görülmediyse, varılacak noktaya ulaştığında istirahat etmekte olan düşmanlarla karşılaşabilir. Eğer baş kahraman Nomad görülürse alarm çalar ve düşmanlar uyarılır.

İlgili Yazı: Sniper Elite 4 Sistem Gereksinimleri

Crysis 1 Sistem Gereksinimleri

Crysis 1 Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows XP/Vista
 • İşleci: Intel Pentium 4 3.20GHz
 • Ekran Kartı: GeForce 6800 / RADEON 9800 PRO
 • Kullanılmayan Ram Miktarı: 1 GB RAM
 • Boş Depolama Alanı: 12 Gb
 • Direct X Versiyonu: DirectX 9

Crysis 1 Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows XP/Vista
 • İşleci: Intel Core 2 DUO 2.2 GHz / Athlon 64 X2 4400+
 • Ekran Kartı: 8800 GTS
 • Kullanılmayan Ram Miktarı: 2 GB RAM
 • Boş Depolama Alanı: 12 Gb
 • Direct X Versiyonu: Directx 9

Crysis 1 Sistem Gereksinimleri ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular:

Crysis 1 Minimum Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Crysis 1 için gereken minimum RAM miktarı 1 GB’dir. Diğer Crysis 1 minimum sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

Crysis 1 Önerilen Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Crysis 1 için önerilen RAM miktarı 2 GB’dir. Diğer Crysis 1 önerilen sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

Yorum Yaz