Oyun

Dark Souls 2 Sistem Gereksinimleri: Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri PC

Dark Souls 2 Sistem Gereksinimleri yazımızla birlikteyiz. Bu yazımızda en beğenilen oyunlardan olan Dark Souls 2 Önerilen Sistem Gereksinimleri nelerdir sizler için araştırdık. Öncesinde Dark Souls 2 nasıl bir oyun birlikte inceleyelim ve daha sonra düşük sistemler için Dark Souls 2 Minimum Sistem Gereksinimleri kısmına da göz atalım.

İlgili Yazı: Devil May Cry 5 Sistem Gereksinimleri

Dark Souls 2 Oyunu Hakkında

Dark Souls II , FromSoftware tarafından Microsoft Windows, PlayStation 3 ve Xbox 360 için yapılmış bir aksiyon-rol yapma video oyunudur. Oyun, Souls serisinin üçüncü oyunudur. Oyun, zorluk derecesi ile birçok kişi tarafından iyi eleştiriler almıştır. Ancak grafikleri yönünden bekleneni vermediği için kötü eleştiriler almıştır.

Oyun,Drangleic denilen bir krallıkta geçmektedir.Kudretli kral Vendrick tarafından yönetilen bu krallık “Undead” laneti ile karşı karşıya kalır.Kahramanımız,laneti kırmak için krallığa doğru yolculuğa çıkar.Krallığın yönetim merkezi olan Drangleic Kalesi’ne ulaşmaya çalışan kahramanımız,birçok tehlikeyi barındıran tehlikeli yerlerden geçmek zorundadır.

Oyunda belli başlı sınıflar bulunmaktadır.Kılıç kalkanla hareket eden savaşci, iki eliyle ağır kılıçlar kullanan şovalye, iki eline aldığı iki kısa kılıçla çok çevik ve ölümcül bir sınıf olan savaşçı, büyü gücü ile düşmanları etkisiz hale getiren büyücü ,veya sadece yumruklarıyla savaşan kaşif gibi birçok sınıf bulunmaktadır.

Oyunda, “Bonfire” denilen kontrol noktaları vardır.Oyunun amacı, karakterin bir Bonfire’den diğer bir Bonfire’ye kadar ölmeden ulaşmasıdır.Oyun içerisinde birbiriyle bağlı birçok bölge vardır.Her bölgede belli sayıda Bonfire mevcuttur ve her bir bölgenin sonunda bir baş düşman bulunur. Baş düşman, çok güçlü yaratıklardır ve her baş düşman’ın kendine özgü saldırı biçimleri ve yetenekleri vardır.Oyunda Baş düşmanı öldürmek zordur,çünkü Baş düşmanın hareketlerini kavrayabilmek zaman alır.Ayrıca karakterimiz, bir Baş düşmanın karşısında yenilgiye uğradığı zaman, en son Bonfire’den dirilip yoldaki canavlarla savaşarak tekrar Baş düşmanın olduğu bölgeye ulaşmak zorundadır.

İlgili Yazı: Dirt 4 Sistem Gereksinimleri

Dark Souls 2 Sistem Gereksinimleri

Dark Souls 2 Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows XP/ Windows Vista/ Windows 7/ Windows 8
 • İşlemci: AMD Phenom II X2 555 / Intel Core2 Duo E8500 @ 3.16GHz
 • Ekran Kartı: GeForce 9600 GT / Radeon HD 5870
 • Kullanılmayan Ram Miktarı: 2 GB RAM
 • Boş Depolama Alanı: 12 Gb Boş Alan
 • Direct X Versiyonu: DirectX 9

Dark Souls 2 Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7 / Windows 8 x64
 • İşlemci: Intel Core i3 2100 3.10GHz / AMD A8 3870K 3.0GHz
 • Ekran Kartı: GeForce GTX 750 / Radeon HD 6870
 • Kullanılmayan Ram Miktarı: 4 GB RAM
 • Boş Depolama Alanı: 15 Gb Boş Alan
 • Direct X Versiyonu: Directx 12

Dark Souls 2 Sistem Gereksinimleri ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular:

Dark Souls 2 Minimum Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Dark Souls 2 için minimum 2 GB RAM gerekmektedir. Diğer Dark Souls 2 minimum sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

Dark Souls 2 Önerilen Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Dark Souls 2 için 4 GB ve üstü RAM önerilmektedir. Diğer Dark Souls 2 önerilen sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

Yorum Yaz