Oyun

Dishonered Sistem Gereksinimleri: Dishonered Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri PC

Dishonered Sistem Gereksinimleri yazımızla birlikteyiz. Bu yazımızda en beğenilen oyunlardan olan Dishonered Önerilen Sistem Gereksinimleri nelerdir sizler için araştırdık. Öncesinde Dishonered nasıl bir oyun birlikte inceleyelim ve daha sonra düşük sistemler için Dishonered Minimum Sistem Gereksinimleri kısmına da göz atalım.

İlgili Yazı: Game of Thrones Sistem Gereksinimleri

Dishonered Oyunu Hakkında

Dishonored, Arkane Studios tarafından geliştirilen ve Bethesda Softworks tarafından 2012 yılı Ekim ayında yayınlanan birinci şahıs nişancı, aksiyon, macera türünde video oyunudur. Dünya genelinde Microsoft Windows, PlayStation 3 ve Xbox 360 platformları için piyasaya sürüldü. Oyun kurgusal, hastalıklı bir sanayi şehri olan Dunwall’da geçmektedir. Dishonored, İmparatoriçenin koruması Corvo Attano’nun hikâyesini anlatmaktadır. Kendisi imparatoriçenin öldürülmesinden sorumlu tutulmaktadır. Bir suikastçıya dönüşmeye mecbur bırakılan Corvo kendisine komplo kuranlardan intikam almanın peşine düşecektir. Bu mücadelede ona Dunwall’ı geri almak isteyen direnişçi Loyalists (Sadıklar, Sadakatliler) grubu ile Corvo’ya büyülü yetenekler veren The Outsider (Dışlanmış) yardım etmektedir. Oyunun seslendirmesinde Susan Sarandon, Brad Dourif, Carrie Fisher, Michael Madsen, Lena Headey ve Chloë Grace Moretz gibi ünlü oyuncular yer almıştır.

Birinci şahıs bakış açısına sahip oyunda oyuncu tercihine göre suikast görevlerini farklı yöntemlerle yerine getirme olanağına sahip. Görevler gizlilik içerisinde, çarpışarak veya her ikisinin kombinasyonuyla tamamlanabilmektedir. Her bölümde, araştırmacı bir oynanışla görevleri tamamlamada yeni yollar ve alternatif yöntemler keşfetmek ve Corvo’nun gösterilen hedefler dışında kimseye zarar vermeden görevi tamamlaması mümkün. Hikâye ve görevler oyuncunun saldırganlığına göre şekillenmektedir. Oyundaki büyülü güçler ve ekipman oyuncunun yeni ve benzersiz kombinasyonlar yapması için tasarlanmıştır.

3 yıllık yapım aşamasında oyunun birçok farklı versiyonu geliştirildi. Dunwall tasarlanmadan önce -ki bu şehir 19. yüzyıl sonu Londra ve Edinburgh şehirlerinden esinlenilmiştir- oyunun Orta Çağ Japonyası’nda ve 18. yüzyıl Londrası’nda geçmesi kurgulanmıştı. Yine yapım aşamasında test oyuncuları, beklenmedik bir şekilde mevcut güçleri ve yetenekleri kullanarak yeni oynanış usulleri keşfedince, tasarımcı ekip bu teknikleri kısıtlamak yerine oynanışa göre bölümleri yeniden dizayn etme yolunu tercih ettiler. Oyunun müzikleri besteci Daniel Licht tarafından 19. yüzyıl Londra’sını yansıtacak şekilde hazırlandı.

Dishonored, bölüm görevlerindeki hikâye anlatımı ve bu görevleri tamamlamadaki özgürlük cihetinden pozitif eleştiriler almış fakat öngörülebilir bulunan genel hikâyesi negatif eleştiri almıştır. Oyun birçok ödül aldı ve 2012 yılının en iyi aksiyon-macera oyunu kabul edildi. Genel kategoride ise senenin en iyi oyunlarından biri olarak görüldü. Oyunun PlayStation 4 ve Xbox One versiyonları Ağustos 2015’te yayınlandı. Devam oyunu olan Dishonored 2, 11 Kasım 2016 tarihinde Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için yayınlandı.

İlgili Yazı: Grid 2 Sistem Gereksinimleri

Dishonered Sistem Gereksinimleri

Dishonered Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows Vista/7
 • İşlemci: Intel Core2 Duo E8400 @ 3.00GHz / AMD Athlon 64 X2 Dual Core 6000+
 • Ekran Kartı: GeForce 8800 GTS 512 / Radeon HD 3870 X2
 • Kullanılmayan Ram Miktarı: 3 GB RAM
 • Boş Depolama Alanı: 9 Gb Boş Alan
 • Direct X Versiyonu: DirectX 10

Dishonered Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows Vista/7
 • İşlemci: Intel Core 2 Quad @ 2.4 GHz / AMD Phenom II X4 @ 2.6 GHz
 • Ekran Kartı: GeForce GTX 460 / Radeon HD 5850
 • Kullanılmayan Ram Miktarı: 4 GB RAM
 • Boş Depolama Alanı: 9 Gb Boş Alan
 • Direct X Versiyonu: Directx 9

Dishonered Sistem Gereksinimleri ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular:

Dishonered Minimum Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Dishonered için minimum 3 GB RAM gerekmektedir. Diğer Dishonered minimum sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

Dishonered Önerilen Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Dishonered için 4 GB RAM önerilmektedir. Diğer Dishonered önerilen sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

Yorum Yaz