Oyun

Fallout 3 Sistem Gereksinimleri: Fallout 3 Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri PC

Fallout 3 Sistem Gereksinimleri yazımızla birlikteyiz. Bu yazımızda en beğenilen oyunlardan olan Fallout 3 Önerilen Sistem Gereksinimleri nelerdir sizler için araştırdık. Öncesinde Fallout 3 nasıl bir oyun birlikte inceleyelim ve daha sonra düşük sistemler için Fallout 3 Minimum Sistem Gereksinimleri kısmına da göz atalım.

İlgili Yazı: Farming Simulator 17 Sistem Gereksinimleri

Fallout 3 Oyunu Hakkında

Fallout 3, Bethesda Game Studios’un geliştirdiği kıyamet sonrası dünyayı konu eden, bilimkurgu, açık dünya, RPG oyunudur. Ekim 2008 tarihinde Kuzey Amerika, Avrupa ve Avustralya’da Windows, Xbox 360 ve Playstation 3 için piyasaya sürüldü.

Oyun, Fallout 2’den otuz altı, ABD-Çin savaşı sebebiyle başgösteren nükleer felaketten 200 yıl sonra 2277’de geçer. Oyundaki karakter nükleer döküntüden korunmak için kurulan bin kişilik sığınaklardan birinde, Vault 101’de yaşayan biridir. Karakterin babası Vault 101’den bilinmeyen bir sebeple ayrıldıktan sonra Vault’un lideri olan Overseer, (gözetmen) dışarıya, Washington D.C’nin harabelerine kaçmasına engel olmak amacıyla güvenlik güçlerini peşinden gönderir. Karakter ise babasının peşinden “Capital Wasteland” olarak bilinen dünyaya gider.

Fallout 3 diğer Fallout oyunlarının aksine izometrik kamerayla değil, birinci ve üçüncü kişi kameraları ile oynanır. Ayrıca başka bir farklılık olarak oyun Kaliforniya civarında değil, Washington D.C civarında geçmektedir.

Oyunun esnek karakter geliştirme sistemi ve ucu açık sonu övülmüş ve bunlar önemli sayıda yılın oyunu ödülü almasını sağlamıştır.

Karakterin babası James, Vault 101’in doktoru ve bilim adamıdır. Bir gün Vault’tan oğlunu/kızını bırakarak kaçar. Oyun buradan sonra başlar paranoyak Overseer oyuncunun da peşinden güvenlik güçlerini gönderir. Vault anarşi ve kaos içindeyken oyuncu Wasteland’e kaçar ve Megaton’a ulaşır. Burada öğrendiği bilgilerle Galaxy Haber Radyosu (Galaxy News Radio)’ya gider. Burada DJ Three Dog’dan öğrendikleriyle eskiden uçak gemisi olan ancak şimdi bir şehir görevi gören Rivet’e varır. Burada Dr. Li ile tanışır ve babasının yarım kalan Project Purity’i, su filtreleme sistemi projesini tamamlamak için Vault’tan kaçtığını öğrenir. Babasının peşinden Vault 112’ye giden oyuncu burada bir sanal gerçeklik sisteminin içine girerek babasını kurtarır ve Rivet Şehri’ne geri döner. Projenin devam edebilmesi için G.E.C.K. denilen bir parçanın bulunması gerekir. Vault 87’ye giden oyuncu burada kendilerini devlet ilan eden Enclave’lere parçayı kaptırır.

Project Purity’i çalıştırabilmek için G.E.C.K ve parola gereklidir. Enclave’ler ise projenin bulunduğu bölgeyi korumaktadırlar. Bu bölgeye baskın verilir ancak projeyi çalıştırmak için girilmesi gereken odada aşırı radyasyon vardır. Oyuncu burada parolayı isterse kendisi girebilir isterse yanındaki askere girdirebilir. Kim girerse girsin ikisi de odada ölür.

İlgili Yazı: FIFA 13 Sistem Gereksinimleri

Fallout 3 Sistem Gereksinimleri

Fallout 3 Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows XP, Vista veya üzeri 32-Bit işletim sistemi
 • İşlemci: Intel Pentium 4 2.4 GHz. ya da AMD Athlon XP 2400+ veya üzeri işlemci
 • Ram: 1 Gb. (Vista ve üzeri için 2 Gb.) RAM
 • Ekran Kartı: ATI Radeon X850/HD 2400 Series ya da NVidia GeForce 6800 veya üzeri üzeri en az 256 Mb bellekli destekli ekran kartı
 • Hard Disk: 9 Gb. boş alan
 • DirectX: DX 9.0c

Fallout 3 Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows XP, Vista veya üzeri 32-Bit işletim sistemi
 • İşlemci: Intel Core 2 Duo E4300 1.8 GHz. ya da AMD 64 X2 Dual Core 3600+ veya üzeri işlemci
 • Ram: 2 Gb.
 • Ekran Kartı: ATI Radeon 3800 series ya da NVidia GeForce 8800 series veya üzeri en az 512 Mb bellekli ekran kartı
 • Hard Disk: 9 Gb. boş alan.
 • DirectX: DX 9.0c

Fallout 3 Sistem Gereksinimleri ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular:

Fallout 3 Minimum Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Fallout 3 için minimum 1 GB RAM gerekmektedir. Diğer Fallout 3 minimum sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

Fallout 3 Önerilen Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Fallout 3 için 2 GB ve üstü RAM önerilmektedir. Diğer Fallout 3 önerilen sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

Yorum Yaz