Oyun

Far Cry 1 Sistem Gereksinimleri: Far Cry 1 Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri PC

Far Cry 1 Sistem Gereksinimleri: Far Cry 1 Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri PC, far cry 1 tavsiye edilen sistem gereksinimleri nelerdir

Far Cry 1 Sistem Gereksinimleri yazımızla birlikteyiz. Bu yazımızda en beğenilen oyunlardan olan Far Cry 1 Önerilen Sistem Gereksinimleri nelerdir sizler için araştırdık. Öncesinde Far Cry 1 nasıl bir oyun birlikte inceleyelim ve daha sonra düşük sistemler için Far Cry 1 Minimum Sistem Gereksinimleri kısmına da göz atalım.

İlgili Yazı: PES 2014 Sistem Gereksinimleri

Far Cry 1 Oyunu Hakkında

Far Cry, Crytek tarafından geliştirilmiş ve Ubisoft tarafından yayınlanmış bir video oyunu. 23 Mart 2004’te Microsoft Windows için satışa sunulmuştur. Far Cry dört ay içinde 730,000 adet satılmış ve halen dünya çapında 1 milyonun üzerinde kopyası satılmaktadır. Orijinal oyunu çeşitli konsollar için üretilmiş ve Far Cry adında bir film çekilmiştir.

Oyunda Mikronezya’da bir tekne kiralama şirketi sahibi olan Jack Carver’ı yönetiyorsunuz. Hırslı bir gazeteci olan Valerie Cortez’e Cabatu adalarına eşlik etmek gibi basit bir işi yaparken, o cennet gibi yerler birden cehenneme dönüşüyor. Oyun genetik mühendisliğinde silahlanmanın tehlikelerine dair konusal ögeler içermektedir ve Krieger adında deli bir bilim insanınca oluşturulmuş biçimsiz yaratıkların ve yerli adalıların soykırımı görülmektedir.

Far Cry’daki arazi bölgeden bölgeye fazlasıyla değişiyor. Pasifik’te kurgulanmış bölgede geçiyor. Kıyıları da kapsayan manzaralar, yoğun yağmur ormanları, çok yüksek kanyonlar, madenler, bataklıklar, ve hatta yanardağ ormanları bulunmaktadır. Sade kıyılarından görünen alanları ve özenilerek yapılmış ordu kampı kompleksleri, bir yeraltı tapınağı, ve ileri teknoloji araştırma laboratuvarları da vardır. Bu yapılar Japon İmparatorluk Kara Kuvvetleri’nden ve sığınaklarından kalmıştır.

İlgili Yazı: Sniper Ghost Warrior 3 Sistem Gereksinimleri

Far Cry 1 Sistem Gereksinimleri

Far Cry 1 Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows® 2000/XP
 • İşlemci: AMD Athlon™ 1 GHz veya Pentium® III 1 GHz
 • RAM: 256 MB
 • Ekran Kartı: 64 MB DirectX® 9.0b uyumlu ekran kartı
 • Ses Kartı: DirectX 9.0b uyumlu ses kartı
 • DirectX: DirectX 9.0b veya daha iyisi
 • Hard Disk Space: 4 GB

Far Cry 1 Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 2000/XP
 • İşlemci: AMD Athlon 2-3 GHz veya Pentium 4 2-3 GHz
 • RAM: 512-1024 MB
 • Ses Kartı: Sound Blaster® Audigy® serisi
 • Ekran Kartı: 128 MB GeForce™ 4 128 MB’den GeForce FX 5950’ye kadar; ATI Radeon 9500-9800 XT

Far Cry 1 Sistem Gereksinimleri ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular:

Far Cry 1 Minimum Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Far Cry 1 için gereken minimum RAM miktarı 256 MB’dir. Diğer Far Cry 1 minimum sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

Far Cry 1 Önerilen Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Far Cry 1 için 1024 MB ve üstü RAM tavsiye edilmektedir. Diğer Far Cry 1 önerilen sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

Yorum Yaz