Oyun

GTA Vice City Sistem Gereksinimleri: Grand Theft Auto Vice City Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri PC

GTA Vice City Sistem Gereksinimleri yazımızla birlikteyiz. Bu yazımızda en beğenilen oyunlardan olan GTA Vice City Önerilen Sistem Gereksinimleri nelerdir sizler için araştırdık. Öncesinde GTA Vice City nasıl bir oyun birlikte inceleyelim ve daha sonra düşük sistemler için GTA Vice City Minimum Sistem Gereksinimleri kısmına da göz atalım.

İlgili Yazı: Kali Linux Sistem Gereksinimleri

GTA Vice City Oyunu Hakkında

Grand Theft Auto: Vice City, Rockstar North tarafından geliştirilen ve Rockstar Games tarafından yayımlanan, 2002 aksiyon-macera temalı video oyunu. 2001 yılında çıkan Grand Theft Auto III’ten bu yana, Grand Theft Auto serisinin giriş oyunlarından biri oldu. 1986 yıllarında geçen oyun hikâyesi, Miami’yi baz alarak tasarlanmış Vice City’de, Tony Montana’dan esinlenilerek tasarlanmış, İtalyan mafyası olan Tommy Vercetti’yi ve yaşadığı macerayı anlatmaktadır.

Oyun PlayStation 2, PlayStation 3, Xbox, Xbox 360, PC, iOS ve Android sistemlerini desteklemektedir. PlayStation 2 konsolları için Kuzey Amerika’da 29 Ekim 2002, Avrupa ve Avustralya’da ise 8 Kasım 2002’de satışa sunuldu. Oyunun Windows sürümü Kuzey Amerika’da 1 Mayıs 2003, Avrupa’da ise 5 Mayıs 2003’te satışa sunuldu.

Oyun, üçüncü şahıs bakış açısıyla oynanmaktadır. Açık dünya tasarımı, oyuncunun iki ana adadan oluşan Vice City’de özgürce dolaşmasını sağlar. Oyunun konusu ise gerçek dünyadada, Miami’deki Kübalılar, Haitililer, motorcu çeteleri, 1980’lerdeki crack salgını, Miami’nin uyuşturucu pazarlayıcısı aileleri ve glam metalin egemenliği gibi Miami’deki birçok gerçek dünya insanı ve olayına dayanmaktadır. Oyun ayrıca Scarface ve Miami Vice dahil olmak üzere dönemin film dünyasından da etkilendi. Geliştirme çalışmalarının birçoğu ilham, ve zaman dilimine uyacak şekilde oyun dünyasını oluşturdu; geliştirme ekibi dünyayı yaratırken Miami’de kapsamlı saha araştırması yaptı. Vice City, yayımlandıktan sonra özellikle müziğine, oynanışına ve açık dünya tasarımına yönelik övgülerle beğeni topladı. Aynı zamanda şiddet ve ırksal grupların tasviri konusunda da tartışmalara yol açarak davaları ve protestoları ateşledi. Sonuç olarak Vice City 2002’de, 17,5 milyondan fazla satarak en çok satan video oyunu oldu.

İlgili Yazı: Medal of Honor Warfighter Sistem Gereksinimleri

GTA Vice City Sistem Gereksinimleri

GTA Vice City Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Microsoft® Windows® 2000/XP
 • İşlemci: 800 MHz Intel Pentium III veya 800 MHz AMD Athlon veya 1.2GHz Intel Celeron veya 1.2 GHz AMD Duron işlemcisi
 • RAM: 128 MB
 • Ekran Kartı: DirectX 9.0 uyumlu, GeForce veya daha iyi 32 MB’lık ekran kartı
 • DirectX: Microsoft DirectX® 9.0
 • Alan: 915 MB’lık boş alan (Ekran kartı DirectX doku sıkıştırmayı desteklemiyorsa + 635 MB)
 • Ses Kartı: DirectX 9.0’lı ses kartı

GTA Vice City Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşlemci: Intel Pentium IV veya AMD Athlon XP işlemci
 • 256(+) MB RAM
 • Alan: 1.55 GB’lık boş alan (Ekran kartı DirectX doku sıkıştırmayı desteklemiyorsa + 635 MB)
 • Ekran Kartı: DirectX 9.0 uyumlu sürücülere sahip 64 MB (+) ekran kartı

GTA Vice City Sistem Gereksinimleri ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular:

GTA Vice City Minimum Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

GTA Vice City için minimum 128 MB RAM gerekmektedir. Diğer GTA Vice City minimum sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

GTA Vice City Önerilen Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

GTA Vice City için 256 MB ve üstü RAM tavsiye edilmektedir. Diğer GTA Vice City önerilen sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

Yorum Yaz