Oyun

Knight Online Sistem Gereksinimleri: Knight Online Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri PC

Knight Online Sistem Gereksinimleri yazımızla birlikteyiz. Bu yazımızda en beğenilen oyunlardan olan Knight Online Önerilen Sistem Gereksinimleri nelerdir sizler için araştırdık. Öncesinde Knight Online nasıl bir oyun birlikte inceleyelim ve daha sonra düşük sistemler için Knight Online Minimum Sistem Gereksinimleri kısmına da göz atalım.

İlgili Yazı: Lego Marvel Super Heroes Sistem Gereksinimleri

Knight Online Oyunu Hakkında

Knight Online, Mgame Corporation ve Noah System tarafından geliştirilmiş ve NTTGame tarafından yayınlanan, çok oyunculu, devasa bir çevrimiçi rol yapma (MMORPG) oyunudur. Dünyanın farklı bölgelerinde farklı şirketler tarafından ücretsiz (Free2Play) veya ücretli (Pay2Play) olarak hizmete sunulan Knight Online’ın toplamda seksenden fazla ülkede milyonlarca oyuncusu bulunmaktadır.

Oyun, 2002 yılının haziran ayında demo beta sürümünün sunucularını açmıştır. Oyunun ilk adı Knight Empire’dır ve K2Network isimli şirket tarafından yayınlanmaya başlamıştır. Karakterlerin şu anda ulaşabileceği seviye sınırı 83 iken ilk açıldığı dönemde 60 Leveldi. Beta sürümünde sadece Ares sunucusu vardı. Tam sürüm olarak 4 sunucuyla açılmıştır. Bu sunucular Ares, Dies, Beramus, Xigenon’dur. 2004 yılında Knight Online ismini almıştır. Fire Drake isimli güncelleme paketinin gelmesiyle birlikte Breth ve Piana haritalarının yerine Luferson Castle ve El Morad gelmiştir. 2007 yılında New Moradon olarak gelen güncelleme paketi ile birlikte Moradon’un haritası değişmiş ve çok daha büyük bir harita olarak oyunculara sunulmuştur.

2012 yılında Mgame Corporation oyunun yayıncısı olan K2Network’e usulsüzlük yapması iddiasıyla ilgili olarak dava açmıştır. Bu iddialara göre K2Network Mgame’in Knight Online’a ait kaynak dosyalarını çalması, VPN ile sunuculara bağlanan Mgame’in bağlantısını koparması, Mgame’den habersiz bazı Türk oyuncularıyla anlaşma sağlayarak oyun içi eşya karşılığında maddi gelir elde etmesi, Mgame’den izinsiz oyun için etkinlik düzenlenmesi ve daha çok maddi kazanç sağlamak adına Free2Play limitinin azaltılması gibi nedenler yer almaktaydı. Dava sonuçlandığında K2Network ve Mgame, Knight Online işletme lisansıyla ilgili karşılıklı anlaşmaya varmış ve Mgame oyunu NTTGame isimli şirkete devretmiştir.

İlgili Yazı: Mafia 1 Sistem Gereksinimleri

Knight Online Sistem Gereksinimleri

Knight Online Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 2000, XP, Vista, 7, 8, 10,
 • İşlemci: Pentium 3 600MHz veya daha iyi
 • Bellek: 512 MB RAM,
 • Ekran Kartı: 3D Destekli
 • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı,
 • Depolama: 2 GB kullanılabilir alan,

Knight Online Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit,
 • İşlemci: Intel i3 2120 3.1 GHz,
 • Bellek: 4 GB RAM,
 • Ekran Kartı: AMD Radeon R7 240 2 GB 128-bit,
 • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı,
 • Depolama: 2 GB kullanılabilir alan

Knight Online Sistem Gereksinimleri ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular:

Knight Online Minimum Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Knight Online için minimum 512 MB RAM gerekmektedir. Diğer Knight Online minimum sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

Knight Online Önerilen Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Knight Online için 4 GB RAM önerilmektedir. Diğer Knight Online önerilen sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

Yorum Yaz