Oyun

Life is Strange 1 Sistem Gereksinimleri: Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri PC

Life is Strange 1 Sistem Gereksinimleri yazımızla birlikteyiz. Bu yazımızda en beğenilen oyunlardan olan Life is Strange 1 Önerilen Sistem Gereksinimleri nelerdir sizler için araştırdık. Öncesinde Life is Strange 1 nasıl bir oyun birlikte inceleyelim ve daha sonra düşük sistemler için Life is Strange 1 Minimum Sistem Gereksinimleri kısmına da göz atalım.

İlgili Yazı: Metro Last Light Redux Sistem Gereksinimleri

Life is Strange 1 Oyunu Hakkında

Life Is Strange (kısaltılmış LiS), Square Enix’in Avrupa’daki yan kuruluşu tarafından yayınlanan bir dizi epizodik grafik macera oyunudur. Dontnod Entertainment tarafından yaratılan seri, 2015 boyunca beş bölüm halinde bölüm halinde yayınlanan, adını taşıyan ilk taksitle giriş yaptı. Bunu, Deck Nine tarafından geliştirilen ve üç bölüm halinde yayınlanan Life Is Strange: Before the Storm adlı bir ön bölüm izledi. 2017. Üçüncü bir taksit, Life Is Strange 2 ve onun yan ürünü The Awesome Adventures of Captain Spirit bir kez daha Dontnod tarafından geliştirildi ve 2018 ile 2019 arasında yayınlandı.

Life Is Strange: True Colors adlı beşinci bölümün tamamı 10 Eylül 2021’de yayınlanması planlanıyor.

Fransız oyun geliştiricisi Dontnod Entertainment, 2013 aksiyon-macera oyunu Remember Me’nin kritik ve ticari başarısızlığından sonra kendilerini yeniden yapılandırmak ve yeniden keşfetmek zorunda kaldı. Dontnod CEO’su Oskar Guilbert, “Daha önce yapmak istediğimiz şey büyük takımlarla ve uzun üretim döngüleriyle büyük oyunlar yapmaktı … Bu yüzden bunu değiştirmek zorunda kaldık, daha küçük takımlarla daha küçük bir şeyler yapmalıydık. Sadece bir küçük bir oyun; ayrıca pazara yeni bir şey getirmek istedik. “

Life Is Strange, Remember Me’de kısaca incelenen bir kavram olan geri sarma mekaniği etrafında tasarlandı. İlk oyunun kahramanı Max Caulfield, bu mekanizmayı tamamlamak için zamanı geri alma yeteneği ile yaratıldı. Geliştirme Nisan 2013’te 15 kişilik bir ekiple başladı ve Square Enix ile işbirliği başladığında daha fazla kişi eklendi. Dontnod, Square Enix ile imzalamadan önce Life Is Strange’i Remember Me’ye benzer bir tam uzunlukta video oyunu olarak hayal etti Dontnod’un kendisi -Yayınla; Ancak Square Enix, hem yaratıcı nedenlerle, hem finansal kısıtlamalar hem de pazarlama amaçlı olarak epizodik bir başlık olarak daha başarılı olacağını fark etti. Bu, hikayeyi daha yavaş anlatmalarına izin verdi.

Geliştirme, aynı adlı filmle karıştırılmaması için yeniden adlandırılmadan önce What If adlı çalışma başlığı altında başladı. Bu, Dontnod’un bir kadın kahramanı olan ikinci başlığıydı ve olası yayıncıların çoğu, bir erkek kahramanı olmadığı sürece bir oyun yayınlamaya isteksizdi. Guilbert, başlangıçta bu fikre de meydan okudu. Dontnod Kreatif Direktörü Jean-Maxime Moris, Square Enix’in bunu değiştirme niyeti olmayan tek yayıncı olduğunu açıkladı. “Square [Enix], temelde oyunla ilgili hiçbir şeyi değiştirmek istemeyen tek yayıncı … diğer yayıncılar bize onu erkek bir baş karakter yapmamızı söylediler ve Square bunu bir kez bile sorgulamadı.”

İlgili Yazı: Mortal Kombat 11 Sistem Gereksinimleri

Life is Strange Sistem Gereksinimleri

Life is Strange Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows Vista
 • İşlemci: Dual Core 2.0GHz veya eş değeri
 • Bellek: 2 GB RAM
 • Ekran Kartı: ATI veya NVidia card w/ 512 MB RAM
 • DirectX: Sürüm 9.0
 • Depolama: 5 GB kullanılabilir alan

Life is Strange Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7
 • İşlemci: Dual Core 3.0GHz veya eş değeri
 • Bellek: 2 GB RAM
 • Ekran Kartı: ATI veya NVidia card w/ 1024 MB RAM (NVIDIA GeForce GTX 260 veya ATI HD 4890)
 • DirectX: Sürüm 9.0
 • Depolama: 14 GB kullanılabilir alan

Life is Strange Sistem Gereksinimleri ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular:

Life is Strange 1 Minimum Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Life is Strange 1 için Dual Core 2.0 Ghz eş değeri bir işlemci asgari olarak gerekmektedir. Diğer Life is Stange 1 minimum sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

Life is Strange 1 Önerilen Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Life is Strange 1 için 2 GB ve üstü RAM gerekmektedir. Diğer Life is Strange 1 önerilen sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

Yorum Yaz