Oyun

Mafia 1 Sistem Gereksinimleri: Mafia 1 Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri PC

Mafia 1 Sistem Gereksinimleri yazımızla birlikteyiz. Bu yazımızda en beğenilen oyunlardan olan Mafia 1 Önerilen Sistem Gereksinimleri nelerdir sizler için araştırdık. Öncesinde Mafia 1 nasıl bir oyun birlikte inceleyelim ve daha sonra düşük sistemler için Mafia 1 Minimum Sistem Gereksinimleri kısmına da göz atalım.

İlgili Yazı: Metal Gear Solid 5 Sistem Gereksinimleri

Mafia 1 Oyunu Hakkında

Mafia: The City of Lost Heaven, Illusion Softworks tarafından geliştirilen, Gathering of Developers tarafından yayınlanan bir aksiyon-macera video oyunudur. Oyun Microsoft Windows için Ağustos 2002’de piyasaya sürüldü ve daha sonra 2004’te Kuzey Amerika ve Avrupa’da PlayStation 2 ve Xbox konsollarına taşındı. Oyunun konusu, 1930’larda kurgusal bir mafya olan Tommy Angelo’nun yükselişi ve düşüşüdür. Oyun 1930 – 1938 tarihleri arasında geçmektedir.

30’lu yılları sonuna kadar yaşama fırsatı veren oyunda oyuncu; mafya dünyasına yeni adım atan birisini en tepeye kadar çıkarma fırsatına sahiptir. Mart 2008 tarihine kadar Take-Two Interactive’e göre 2 milyondan fazla kopya satmıştır. Şubat ve Mart, 2007’de Illusion Softworks, Leipzig Oyun Fuarında serinin ikinci oyunu olacak olan Mafia II’nin geliştirildiğini duyurmuştur.

Mafia, Microsoft Windows sürümü için olumlu eleştiriler aldı, eleştirmenler oyunu hikayesi ve gerçekçiliği için övdü, oyunun PlayStation 2 ve Xbox sürümleri karışık eleştiriler aldı. 2K Czech tarafından Mafia II, 24 Ağustos 2010’da piyasaya sürüldü ve Hangar 13 tarafından Mafia III, 7 Ekim 2016’da piyasaya sürüldü.

Oyun, 1930 Sonbaharından 1938 yılına kadar olan bir dönemde ; New York ve Chicago’yu temel alarak oluşturulmuş, kayıp cennet olarak nitelenen şehirde geçmektedir. Oyunun ana karakteri olan Thomas (Tommy) Angelo, ilk başta sıradan bir taksi şoförü iken, istemeyerek de olsa Salieri’nin adamlarından biri olmuş ve beklenmedik bir şekilde bu organize suç örgütünde hızla yükselip, Salieri’ye Morello ile olan savaşında yardım etmiştir. Daha sonra yaşadığı hayattan kızını ve karısını kurtarmak isteyen Tommy ; hikâyesini Dedektif Norman’a anlatmış ve bunun karşılığında yeni bir kimlik ile yaşamak istemiştir.

İlgili Yazı: My Summer Car Sistem Gereksinimleri

Mafia 1 Sistem Gereksinimleri

Mafia 1 Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows XP / Vista / 7 / 8 / 10
  • İşlemci: 1.4 GHz veya daha hızlı
  • Bellek: 2 GB RAM
  • Ekran Kartı: 3D Grafikler (Direct X9 uyumu ile)
  • DirectX: Sürüm 9.0
  • Depolama: 3 GB kullanılabilir alan
  • Ses Kartı: DirectX 9.0c uyumlu ses kartı

Mafia 1 Sistem Gereksinimleri ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular:

Mafia 1 RAM Gereksinimi Nedir?

Mafia 1 için 2 GB RAM gerekmektedir. Diğer Mafia 1 sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

Mafia 1 Depolama Gereksinimi Nedir?

Mafia 1 için 3 GB depolama alanı gerekmektedir. Diğer Mafia 1 sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

Yorum Yaz