Oyun

Metro: Last Light Redux Sistem Gereksinimleri: Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri PC

Metro Last Light Redux Sistem Gereksinimleri yazımızla birlikteyiz. Bu yazımızda en beğenilen oyunlardan olan Metro Last Light Redux Önerilen Sistem Gereksinimleri nelerdir sizler için araştırdık. Öncesinde Metro Last Light Redux nasıl bir oyun birlikte inceleyelim ve daha sonra düşük sistemler için Metro Last Light Redux Minimum Sistem Gereksinimleri kısmına da göz atalım.

İlgili Yazı: Mortal Kombat 11 Sistem Gereksinimleri

Metro: Last Light Redux Oyunu Hakkında

Metro: Last Light (Türkçe: Metro: Son Işık) Ukraynalı oyun geliştirici 4A Games’in Metro 2033’ün ardından geliştirdiği, yayımcılığını Deep Silver’ın üstlendiği birinci şahıs nişancı türünde hayatta kalma-korku oyunudur. Çıkış tarihi Mayıs 2013’tür.Linux, Mac OS X, Microsoft Windows, Xbox360 ve PlayStation 3 platformlarına çıkarılacaktır.

Oyun öncelikle Metro 2034 olarak duyuruldu. Metro 2033’ün devamı niteliğindeki oyunun, yazar Dmitry Glukhovsky’nin geliştirme aşamasına senaryo olarak katkı sağlamasına rağmen devam kitabı Metro 2034 ile bağlantısı yoktur. Başlangıçta THQ firması tarafından 2012’nin ikinci çeyreğinde yayınlanması beklenirken,2 Şubat 2012’de oyunun 2013’ün ilk çeyreğine ertelendiği açıklandı.Ocak 2013’te THQ’nun kapanmasından sonra oyunu Deep Silver satın almıştır.

Oyun, öncülü Metro 2033 gibi kıyamet sonrası bir gelecekte geçmektedir. Artyom, Karaderililerin yuvasını imha etmiş ve D6 üssüne yerleşen Korucu takımının kadrolu neferi olmuştur. Bir gün Khan, esrarengiz göçebe, D6 üssüne gelir ve Artyom’la Koruculara füze saldırısından bir Karaderili’nin kurtulduğu bilgisini verir. Khan, Karaderili’nin insanlığın geleceğinin anahtarı olduğuna inanır, ve yaratığı bir tehdit olarak görüp öldürülmesini isteyen Korucuların lideri Albay Miller’in aksine onunla barışılmasını ister. Khan’ı alıkoyan Miller, Artyom’u Karaderili’yi öldürme göreviyle dış yüzeye yollar ve peşine grubun en iyi keskin nişancısı, alaycı kızı Anna’yı takar.

Artyom, yalnızca bir çocuk olduğu anlaşılan Karaderili’yi bulmayı başarır. Yaratığa dokunduğunda transa geçen Artyom ayıldığında yaratıkla birlikte Alman askerleri tarafından yakalanır. İyi niyetli, Komünist Kızıl Hat askeri Pavel Morozov tarafından kurtarılır. Ve ikili, metro tünellerinde ve dış yüzeyde birlikte verdikleri hatırı sayılır mücadelelerin sonunda yakın arkadaş olurlar. Kızıl Hat istasyonuna vardıklarında Pavel’in yüksek rütbeli bir Kızıl subay olduğu ortaya çıkar, ve Artyom tutuklanır. Bir şekilde kaçmanın yolunu bulan Artyom, kaçarken Kızılların askeri istihbarat şefi General Korbut’un D6’yı ele geçirip tüm metro tünellerini kontrolü altına alma planını öğrenir. Korbut’a Pavel’in yanı sıra D6 üssünden çaldığı biyosilah numuneleriyle Kızıl Hat’ta kaçan hain korucu Lesnitsky de yardım etmektedir.

Artyom, Khan’ın yardımıyla Karaderili’yi kaçırmanın bir yolunu bulur. Artyom yaşadığı bir seri geriye dönüş sahnesinden (flashback) sonra çocukluğunda bir kere Karaderililerin kendisini kurtardığını görür ve son kalan Karaderili çocuğu korumaya karar verir. Artyom, Karaderili’yi Polis’e geri götürürken, önce Lesnitsky ve sonra Pavel’le yüzleşir. Karaderili gücünü onların zihnini okumak için kullanır ve General Korbut’un, D6 üssünü ele geçirdikten sonra, tesisteki biyosilahı Kızıl Hat ve paralelindeki tüneller hariç, metroda yaşayan tüm insanlığı yok etmek için kullanma planını Artyom’un görmesini sağlar. Bu yüzleşmelerin ardından Artyom’a iki seçenek sunulur; ya düşmanını bağışlayacaktır ya da öcünü alacaktır. Karaderili çocuk tercihlerine göre yorum yapacaktır.

İlgili Yazı: Scrap Mechanic Sistem Gereksinimleri

Metro: Last Light Redux Sistem Gereksinimleri

Metro: Last Light Redux Minimum Sistem Gereksinimleri

 • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
 • İşletim Sistemi: Windows Vista / 7 / 8 (64-bit)
 • İşlemci: Dual Core CPU (2.2+ GHz Dual Core CPU veya daha iyisi)
 • Bellek: 2 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 8800 GT
 • VRAM: 512 MB VRAM
 • DirectX: Sürüm 10
 • Depolama: 10 GB kullanılabilir alan
 • İlave Notlar: 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir

Metro: Last Light Redux Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
 • İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit)
 • İşlemci: Intel / AMD Quad Core veya 3.0+ GHz Dual Core CPU
 • Bellek: 4 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 480
 • VRAM: 2 GB VRAM
 • DirectX: Sürüm 10
 • Depolama: 10 GB kullanılabilir alan
 • İlave Notlar: 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir

Metro Last Light Redux Sistem Gereksinimleri ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular:

Metro Last Light Redux Minimum Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Metro: Last Light Redux için minimum 2 GB RAM gerekmektedir. Diğer Metro: Last Light Redux minimum sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

Metro Last Light Redux Önerilen Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Metro: Last Light Redux için 4 GB RAM önerilmektedir. Diğer Metro: Last Light Redux önerilen sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

Yorum Yaz