Oyun

Mount and Blade: Warband Sistem Gereksinimleri: M&B Minimum Sistem Gereksinimleri PC

Mount and Blade Warband Sistem Gereksinimleri yazımızla birlikteyiz. Bu yazımızda en beğenilen oyunlardan olan Mount and Blade Warband Önerilen Sistem Gereksinimleri nelerdir sizler için araştırdık. Öncesinde Mount and Blade Warband nasıl bir oyun birlikte inceleyelim ve daha sonra düşük sistemler için Mount and Bladw Warband Minimum Sistem Gereksinimleri kısmına da göz atalım.

İlgili Yazı: NBA 2K15 Sistem Gereksinimleri

Mount and Blade Warband Oyunu Hakkında

Mount & Blade: Warband, Orta Çağ temalı bir rol yapma video oyunu olan Mount & Blade için geliştirilen tek oyunculu ve çok oyunculu bir genişleme paketidir. Oyun, Türk firması TaleWorlds tarafından geliştirilmekte olup, kamuoyuna ilk defa Aralık 2009 tarihinde duyurulmuştur.Paradox Interactive tarafından 30 Mart 2010 tarihinde Amerika’da ve Türkiye’de satışa sunulmuştur.Piyasaya çıktığı ilk üç ay içerisinde dünya genelinde 100 bin satış rakamına ulaşan oyun PC Gamer tarafından gelmiş geçmiş en iyi RYO’lardan biri olarak gösterilmiştir.Oyun, 16 Eylül 2016’da Playstation 4 ve Xbox ONE platformlarına çıkmıştır.

Oyun içerisindeki uluslar birbirleriyle savaşmaktadır. Savaşların sonunda krallıklar yıkılabilmektedir, bütün krallıklar yıkıldığında oyun bitmiş olur. En sona kalabilen ulus, savaşı kazanmıştır.eğer isterse oyuncu kendi krallığını kurmaya ve Kalradya’nın hakimi olmaya çalışabilir veya altı krallıktan birinin derebeyi olarak Kalradya’yı tek ulus altında toplamaya çalışabilir. Oyun senaryosunda bütün krallıklar, oyun evreni olan Kalradya’da eski Kalradya İmparatorluğu’nu yeniden canlandırabilmeyi amaçlamaktadır. Oyunda 6 devlet vardır: Rodok Krallığı, Vaegir Krallığı, Svadya Krallığı, Nord Krallığı, Kergit Hanlığı ve Sarranid Sultanlığı. Rodok Krallığı, Kalradya evreninin güney kısmını kaplamaktadır. Genelde dağlık bölgeleri vardır, yer yer ovalarla ve ormanlarla kaplıdır. Kalradya dışı ile olan bağlantıları Bezan Denizi tarafından kapatılmıştır. Vaegir Krallığı, Kalradya evreninin kuzey-doğu kısmını kapsamaktadır. Sürekli karlarla kaplı bu bölge, Kalradya’nın en soğuk bölgesidir. Kalradya dışıyla olan bağlantıları Büyük Tayga ve Alai Denizi’nin bir kısmıyla engellenmektedir. Svadya Krallığı, Kalradya evreninin batısında yer alır. Nehirlerle, ormanlarla kaplıdır ve bütün devletlere komşudur. Nord Krallığı, Kalradya evreninin kuzey-batı kısmını kapsar. Diğer krallıklarla arasına yer yer ormanlar veya dağlar girer, ayrıca her bölgesinin denize kıyısı vardır. Kalradya dışıyla olan bağlantılarını Alai Denizi engeller. Kergit Hanlığı, Kalradya evreninin doğusunu kapsar. Büyük bir bozkırda yaşarlar ve göçebedirler, Kalradya’nın dışıyla olan bağlantılarının bozkır uçurumları kesmektedir. Sarranid Sultanlığı, Kalradya evreninin güney-doğusunu kapsar. Çöllerle kaplı bir arazidedirler, yer yer tepeler bulundurmaktadır. Kalradya dışıyla olan bağlantıları arasında Sarrdak Çölü vardır.

İlgili Yazı: NBA 2K16 Sistem Gereksinimleri

Mount and Blade Warband Sistem Gereksinimleri

Mount and Blade Warband Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows® XP
 • İşlemci: Intel Pentium 4 2.0 GHz veya AMD 2.5 GHz
 • Bellek: 512MB RAM
 • Ekran Kartı: 64MB RAM’li 3D ekran kartı
 • Sabit Disk: 100 MB boş alan
 • Ses: Standart ses

Mount and Blade Warband Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows XP veya daha üstü
 • İşlemci: Intel Core Duo 2.0 GHz veya AMD Athlon 64 X2 3600+
 • Bellek: 1GB RAM
 • Grafikler: NVIDIA GeForce FX 5200, ATI Radeon 9600 veya daha iyisi
 • Sabit Sürücü: 100 MB kullanılabilir alan
 • Ses: standart ses

Mount and Blade Warband Sistem Gereksinimleri ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular:

Mount and Blade Warband Minimum Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Mount and Blade Warband için minimum 512 MB RAM gerekmektedir. Diğer Mount and Blade Warband minimum sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

Mount and Blade Warband Önerilen Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Mount and Blade Warband için 1 GB ve üstü RAM önerilmektedir. Diğer Mount and Blade Warband önerilen sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

Yorum Yaz