Program

Photoshop Sistem Gereksinimleri: Photoshop 2020-2021 Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri PC

Photoshop Sistem Gereksinimleri yazımızla birlikteyiz. Bu yazımızda en beğenilen programlardan olan Photoshop Önerilen Sistem Gereksinimleri nelerdir sizler için araştırdık. Öncesinde Photoshop nasıl bir program birlikte inceleyelim ve daha sonra düşük sistemler için Photoshop Minimum Sistem Gereksinimleri kısmına da göz atalım.

İlgili Yazı: Slime Rancher Sistem Gereksinimleri

Photoshop Programı Hakkında

Adobe Photoshop, Adobe Inc.’nin Windows ve macOS için geliştirip sunduğu piksel tabanlı görüntü, resim ve fotoğraf düzenlemede sayısal fotoğraf işleme yazılımıdır. Vektörel işlemlerde ve yazı işleme konusunda da bazı yetenekleri olmakla beraber, pazar lideri olmasını sağlayan özelliği bit resim işleme işlevini de taşıyan Photoshop; kuşkusuz bilgisayar dünyasının en kuvvetli yazılımlarındandır.

O zamandan beri, yazılım sadece raster grafik düzenlemede değil, bir bütün olarak dijital sanatta endüstri standardı haline geldi. Photoshop; raster görüntülerini birden çok katmanda düzenleyebilir ve maskeleri, alfa kompozisyonlarını ve RGB, CMYK, CIELAB, spot renk ve çift ton gibi çeşitli renk modellerini destekler. Raster görüntü, metin ve vektör grafiklerini düzenleme veya oluşturmaya ek olarak, limitli de olsa 3D grafik ve video düzenleme yeteneklerine de sahiptir. Kendi içinde entegre biçimde çalışan ve yeni veya gelişmiş özellikler sunan, Photoshop’tan bağımsız olarak geliştirilen ve dağıtılan eklentiler (plug-ins) yüklenerek özellik seti genişletilebilir.

Photoshop CS2 sürümünden itibaren, “Smart Object” (Akıllı Nesne) adında geliştirilmiş, vektörel verilerin kalitesi bozulmadan Photoshop ortamına aktarılmasını sağlayan bir sistem ile kullanıcılara büyük bir kolaylık sağlanmıştır.

2017 yılı itibarıyla, CC 2018 sürümü piyasadadır. Yeni sürümün Windows Vista ile üstün uyumu, Photoshop yazılımının verim ivmesinde haylice artış sağlamıştır. Adobe yalnızca Microsoft Windows ve Mac OS X işletim sistemleri için destek verir. Linux’taki Wine uygulaması ile CS4 sürümü Linux’ta da çalıştırılabilmektedir.

Adobe, Photoshop’un yanı sıra Photoshop Elements, Photoshop Lightroom, Photoshop Express, Photoshop Fix, Photoshop Sketch ve Photoshop Mix’i geliştirmiş ve. Kasım 2019 itibarıyla iPad için Photoshop’un tam sürümünü yayınlamıştır. Başlangıç için limitli işlevlere sahip olsa da iPad için Photoshop’a daha fazla özellik getirilmesi planlanmaktadır.

İlgili Yazı: Total War Attila Sistem Gereksinimleri

Photoshop Sistem Gereksinimleri

Photoshop Minimum Sistem Gereksinimleri

  • RAM: 2 GB
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050
  • İşlemci: Intel Core i3-2100
  • Boş Alan: 3 GB
  • İşletim Sistemi: Windows 10

Photoshop Önerilen Sistem Gereksinimleri

  • RAM: 8 GB
  • Ekran Kartı:NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti
  • İşlemci: Intel Core i3-2100
  • Boş Alan: 3 GB
  • İşletim Sistemi: Windows 10

Photoshop Sistem Gereksinimleri ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular:

Photoshop Minimum Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Photoshop için minimum 2 GB RAM gerekmektedir. Diğer Photoshop 2020-2021 minimum sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

Photoshop Önerilen Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Photoshop için 8 GB RAM önerilmektedir. Diğer Photoshop 2020-2021 önerilen sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

Yorum Yaz