Oyun

Prototype Sistem Gereksinimleri: Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri PC

Prototype Sistem Gereksinimleri: Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri PC, prototype tavsiye edilen sistem gereksinimleri nelerdir

Prototype Sistem Gereksinimleri yazımızla birlikteyiz. Bu yazımızda en beğenilen oyunlardan olan Prototype Önerilen Sistem Gereksinimleri nelerdir sizler için araştırdık. Öncesinde  Prototype nasıl bir oyun birlikte inceleyelim ve daha sonra düşük sistemler için Prototype Minimum Sistem Gereksinimleri kısmına da göz atalım.

İlgili Yazı: Race Driver Grid Sistem Gereksinimleri

Prototype Oyunu Hakkında

Prototype, Radical Entertainment tarafından geliştirilen, Activision tarafından yayımlanan açık uçlu aksiyon-macera oyunudur. Kuzey Amerika’da 9 Haziran 2009’da, Kuzey Amerika’nın bazı güney parçalarında ve Okyanusya’da 10 Haziran’da, Avrupa’da 12 Haziran’da yayınlanan oyun, Microsoft Windows, Xbox 360 ve PlayStation 3 platformlarında oynanabilir.

New York’ta geçen oyunda bir virüs insanlara bulaşmıştır ve ordu bunu sonlandırmak için girişimde bulunmuştur. Oyunun ana kahramanı Alex Mercer virüsten olumlu yönde etkilenmiş bir mutanttır. İnsanları emerek onların hafızalarını, tecrübelerini, biyokütlelerini alabilir; onların kılığına geçebilir.

Alex, önceki hayatında kim olduğunu bulmaya çalışır. Manhattan’ da, Gentek’ in yarattığı virüs yüzünden yavaş yavaş etraf cehenneme dönüşür. Enfeksiyonu fark eden Blackwatch ordusu, Manhattan’ ın ulaşımını kapatır. Alex, kız kardeşi Dana Mercer ile iletişime geçer. Dana, Alex’ in hedeflerinin izlerini sürer. Alex, Elizabeth Greene adında virüsü taşıyan bir kadınla karşılaşır. Dana, Alex’ i Karen Parker adındaki bir kadına yönlendirir. Bu kadın Alex’ in eski sevgilisidir. Virüsü durdurmak için Alex’ e yardım eder.

Zaman geçtikçe Alex’ de kim olduğunu bulmaya başlar. Blackwatch, Gentek projesini kapatmış ve bütün personelini yok etmiştir. Gentek çalışanı Dr. Alex Mercer, Blacklight (Kara ışık) adlı bir virüs örneğini ele geçirir. Fakat sonunda Alex, Blackwatch tarafından ele geçirilir. Virüs kaçar ve Alex’ in cesedini ele geçirir. Bir süre sonra gözünü bir morgda açar… Alex’ in enfeksiyon öncesi ve sonraki kişilikleri tamamen farklıdır. Önceki hali virüsü salmıştır. Sonraki hali ise bunu affedilemez bir olay olarak görür.

Alex bunları öğrendikten sonra Bloodtox adlı bir silah geliştirdiklerinide öğrenir. Bu silahı Karen, Alex’ in kendi tedavisi için bulduğu örneklerden geliştirir. Ve Karen’ da gerçek yüzünü gösterir. Ama Alex onun içinde gelecektir.* Alex, bu silahla Greene’ i yer altından çıkarıp onunla savaşır. Onu yendikten sonra yaratıktan Greene’ in insan formu düşer. Greene’ le karşılaşan Alex onun özelliklerini ele geçirir. Greene’ in anılarında bütün bunların General Randall’ la başladığını öğrenen Alex, gözünü ona ve Blackwatch’ a diker. Randall bir nükleer silahla Manhattan’ ı yok etmek ister. Albay Taggard’ ı ele geçirdikten sonra Cross ile birlikte General Randall’ a doğru yola çıkarlar. Randall’ a gemide karşılaşırlar. Alex, Randall’ ı ele geçirir. Anılarını gören Alex, Randall’ ın bu olayları yıllar önce hiç başlamadan durdurabileceğini öğrenir. Ama artık çok geçtir. Alex’ in bir bağlantısı olan Cross önceden bir Supreme Hunter tarafından ele geçirilmiştir. Cross, Supreme Hunter’ a dönüşür. Alex, Hunter’ ı öldürdükten sonra Randall’ ın fırlatmaya zamanladığı nükleer silahı Atlantik Okyanusu’ na helikopterle bırakır. Okyanusta patlayan nükleer silah yeterince uzaklaşamayan Alex’ in helikopterinide düşürür. Ama Alex ölmez. Geri kalan parçaları bir kargayı ele geçirdikten sonra Alex’ in bedenini tekrar tümler.

İlgili Yazı: Middle-Earth Shadow of Mordor Sistem Gereksinimleri

Protoype Sistem Gereksinimleri

Prototype Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows XP/Vista
 • İşlemci: Intel Core2 Duo T7800 @ 2.60GHz / AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5200+
 • Ekran Kartı: GeForce 7800 GTX / Radeon X1900 GT
 • Kullanılmayan Ram Miktarı: 1 GB RAM
 • Boş Depolama Alanı: 8 Gb Boş Alan
 • Direct X Versiyonu: DirectX 9

Prototype Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows XP/Vista
 • İşlemci: Intel Core 2 Duo @ 3.0 GHz / AMD Athlon 64 X2 6000+
 • Ekran Kartı: GeForce 8800 / Radeon HD 2900
 • Kullanılmayan Ram Miktarı: 2 GB RAM
 • Boş Depolama Alanı: 8 Gb Boş Alan
 • Direct X Versiyonu: Directx 9

Prototype Sistem Gereksinimleri ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular:

Prototype Minimum Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Prototype için minimum 1 GB RAM gerekmektedir. Diğer Prototype minimum sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

Prototype Önerilen Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Prototype için 2 GB RAM önerilmektedir. Diğer Prototype önerilen sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

Yorum Yaz