Oyun

Red Dead Redemption 1 Sistem Gereksinimleri: RDR 1 Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri PC

Red Dead Redemption 1 Sistem Gereksinimleri: RDR 1 Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri PC, rdr 1 tavsiye edilen sistem gereksinimleri nelerdir

Red Dead Redemption 1 Sistem Gereksinimleri yazımızla birlikteyiz. Bu yazımızda en beğenilen oyunlardan olan Red Dead Redemption 1 Önerilen Sistem Gereksinimleri nelerdir sizler için araştırdık. Öncesinde Red Dead Redemption 1 nasıl bir oyun birlikte inceleyelim ve daha sonra düşük sistemler için Red Dead Redemption 1 Minimum Sistem Gereksinimleri kısmına da göz atalım.

İlgili Yazı: Sniper Ghost Warrior 2 Sistem Gereksinimleri

Red Dead Redemption 1 Oyunu Hakkında

Red Dead Redemption (RDR olarak kısaltılabilir), Rockstar San Diego ile Rockstar North tarafından geliştirilip, Rockstar Games tarafından yayımlanan, üçüncü şahıs nişancı persfektifine sahip, açık uçlu aksiyon-macera türündeki Western video oyunu. Xbox 360 ve PlayStation 3 platformları için Kuzey Amerika’da 18 Mayıs 2010’da, geri kalan bölgelerde ise 21 Mayıs 2010’da yayımlandı. 2004’te piyasaya sürülen Red Dead Revolver’ın konu bakımından olmasa da isim olarak devamı niteliğindedir.

Red Dead Redemption, aksiyon-macera türünde, açık uçlu bir oynanışa sahip bir oyundur. Oyuncuların John Marston adındaki karakteri üçüncü şahıs bakış açısından kontrol ettiği oyunda, oyuncular haritada istedikleri şekilde, serbestçe dolaşabilirken, çevredeki nesneler, insanlar ve hayvanlarda sürekli etkileşim halindedir.

Oyun, ana senaryosunun içerisinde gerçekleşen görevlerin yapılmasıyla ilerlemektedir. Haritanın çeşitli yerlerinden alınan görevler tamamlandıkça yeni görevler açılmakta, bir görevde başarısız olunması durumunda ise görev tekrar yapılmaktadır. Ana senaryodaki görevlere ek olarak oyuncular, çevrede gerçekleşen rastgele olaylarda etkin rol oynayabilmektedir. Haritada belli yerlerde bulunan yabancılardan alınan görevler ise, senaryoya dahil olmayan yan görevleri oluşturur. Bu görevlerin yapımında belirli bir sıra mevcut değildir. Tüm bu görevlerin yanında haritada dolaşırken karşılaşılan soygun, çatışma gibi bazı olaylara da istenildiği takdirde iyi veya kötü tarafta yer alarak dahil olunabilmektedir. Oyundaki davranışlarla paralellik gösteren ve pozitif ya da negatif olarak değişen bir “onur” sistemi vardır. Kaçırılan birisini suçluların elinden kurtarmak, kasabanın bankasından çalınan parayı geri götürmek gibi hareketler sayesinde onur seviyesi artarken, masum insanları öldürmek veya çeşitli suçlar işlemek onur seviyesinin düşmesini sağlamaktadır. Onur seviyesinin yüksek olması durumunda çevresindekiler Marston’a güvenmekte ve ondan yardım istemekte çekinmezken; düşük olması durumunda ise Marston’a yaklaşmaktan korkmakta, kimi zaman da karakteri öldürmekle tehdit etmektedirler. Benzer şekilde karakterin “şöhret”i de ana ve yan görevler yapıldıkça artmaktadır. Tüm bunların yanında silah düellolara katılmak, ödül avcılığı yapmak, bitki toplamak, kumar oynamak, et veya derileri için hayvanları avlamak gibi çeşitli aktiviteler yapılabilmektedir.

İlgili Yazı: Warframe Sistem Gereksinimleri

Red Dead Redemption 1 Sistem Gereksinimleri

Red Dead Redemption 1 Minimum Sistem Gereksinimleri

  • İşlemci: Intel Pentium D 3GHz / AMD Athlon 64 X2 3600+ (Çift çekirdekli) veya daha iyisi.
  • RAM: 1.5 GB
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce 8600 / ATI HD2600 Pro veya daha iyisi.
  • Boş Hard Disk Alanı: 8 GB

Red Dead Redemption 1 Önerilen Sistem Gereksinimleri

  • İşlemci: 2.4 GHz Quad Core(Dört çekirdekli) işlemci.
  • RAM: 2 GB
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce 9800 GTX / ATI Radeon HD 3870.
  • Boş Hard Disk Alanı: 10 GB

Red Dead Redemption 1 Sistem Gereksinimleri ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular:

Red Dead Redemption 1 Minimum Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Red Dead Redemption 1 için minimum 1 GB RAM gerekmektedir. Diğer Red Dead Redemption 1 minimum sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

Red Dead Redemption 1 Önerilen Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Red Dead Redemption 1 için 2 GB RAM önerilmektedir. Diğer Red Dead Redemption 1 önerilen sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

Yorum Yaz