Oyun

Resident Evil 7 Biohazard Sistem Gereksinimleri: Resident Evil Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri PC

Resident Evil 7 Biohazard Sistem Gereksinimleri: Resident Evil Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri PC, resident evil 7 tavsiye edilen sistem gereksinimleri nelerdir

Resident Evil 7 Biohazard Sistem Gereksinimleri yazımızla birlikteyiz. Bu yazımızda en beğenilen oyunlardan olan Resident Evil 7 Önerilen Sistem Gereksinimleri nelerdir sizler için araştırdık. Öncesinde Resident Evil 7 Biohazard nasıl bir oyun birlikte inceleyelim ve daha sonra düşük sistemler için Resident Evil 7 Minimum Sistem Gereksinimleri kısmına da göz atalım.

İlgili Yazı: Call of Duty WW2 Sistem Gereksinimleri

Resident Evil 7 Oyunu Hakkında

Resident Evil 7: Biohazard Capcom tarafından geliştirilip yayımlanan, hayatta kalma-korku türünde bir video oyunu. Dünya çapında Microsoft Windows, Playstation 4 ve Xbox One platformları için Ocak 2017 tarihinde çıkışını yapmıştır. Playstation 4 sürümü, sadece PS4 sistemlerine özel olan Playstation VR sanal gerçeklik gözlüğünü desteklemektedir. Resident Evil serisinin on birinci oyunu olmakla beraber, aynı zamanda serinin birinci şahıs perspektifiyle oynanan ilk oyunu olma özelliğini taşımaktadır. Resident Evil 7 Haziran ayında Sony’nin E3 2016 konferansında duyurulmuştur. Aynı gün ayrıca oyunun oynanabilir teaserı Beginning Hour Playstation Store’da ücretsiz olarak kullanıcılara sunulmuştur.

Oyunun hikâyesi, Baker ailesinin yaşamakta olduğu terk edilmiş bir evde, Ethan Winters’ın eşi Mia’yı aramasını konu edinmektedir. Ethan, Baker ailesine ve Kalıplaşmış denilen yaratıklara karşı savaşmak için çeşitli silahlar kullanmak zorundadır. Oyuncu yaralanma durumlarında çeşitli iyileştirici kitler yardımıyla canını doldurabilir. Aynı zamanda diğer Resident Evil oyunlarında olduğu gibi, oyunun hikâyesinde devam edebilmek için çeşitli bulmacalar da mevcuttur. Oyun aksiyon odaklı değildir; serinin ilk oyunlarında olduğu gibi daha çok hayatta kalma teması ağır basmaktadır. Bu yüzden de geliştirici firma, oyunun birinci şahıs kamerasıyla oynanmasında karar kılmıştır. Oyun RE Engine isimli oyun motoruyla geliştirilmiştir.

Resident Evil 7 genel olarak olumlu eleştiriler almıştır. Oyunun oynanış mekanikleri, grafikleri, dizaynı ve özellikle atmosfer ve sahip olduğu hikâye fazlasıyla övülmüştür. Fakat aynı zamanda, bazı platformlardaki düşük çözünürlük ve bazı oyuncularda yaşattığı fiziksel bunalım nedeniyle eleştirilmiştir. Oyunun en zayıf yanları ise boss savaşları ve oyunun son kısımlarının genel olarak daha başarısız olması olarak gösterilmektedir.

İlgili Yazı: Fallout 4 Sistem Gereksinimleri

Resident Evil 7 Sistem Gereksinimleri

Resident Evil 7 Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: WINDOWS 7,8,8.1,10 64-BIT
 • İşlemci: Intel Core i5-4460, 2.70GHz veya AMD FX-6300 ile üstü
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı NVIDIA GeForce GTX 760 veya AMD Radeon R7 260x
 • DirectX: Version 11

Resident Evil 7 Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: WINDOWS 7,8,8.1,10 64-BIT
 • İşlemci: Intel Core i7 3770 3.4GHz veya AMD veya üstü
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 960 veya AMD Radeon R9 280X veya daha iyisi
 • DirectX: Version 11
 • Ek Not:  Söz konusu sistem, oyunu 1080P çözünürlüğünde ve 60FPS tazeleme oranıyla oynatabilir

Resident Evil 7 Sistem Gereksinimleri ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular:

Resident Evil 7 Minimum Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Resident Evil 7 için minimum DirectX 11 gerekmektedir. Diğer Resident Evil 7 minimum sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

Resident Evil 7 Önerilen Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Resident Evil 7 için 8 GB RAM tavsiye edilmektedir. Diğer Resident Evil 7 önerilen sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

Yorum Yaz