Oyun

Serious Sam 3: BFE Sistem Gereksinimleri: Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri PC

Serious Sam 3 Sistem Gereksinimleri yazımızla birlikteyiz. Bu yazımızda en beğenilen oyunlardan olan Serious Sam 3 Önerilen Sistem Gereksinimleri nelerdir sizler için araştırdık. Öncesinde Serious Sam 3 nasıl bir oyun birlikte inceleyelim ve daha sonra düşük sistemler için Serious Sam 3 Minimum Sistem Gereksinimleri kısmına da göz atalım.

İlgili Yazı: Sherlock Holmes The Devil’s Daughter Sistem Gereksinimleri

Serious Sam 3 Oyunu Hakkında

Serious Sam 3: BFE, Hırvatistan merkezli indie geliştirme stüdyosu Croteam tarafından geliştirilen ve Devolver Digital tarafından yayınlanan birinci şahıs nişancı video oyunudur. Serious Sam serisinin bir parçası ve Serious Sam: First Encounter’in in öncesini konu alır. Oyun, Birinci Yüzleşmede ima edildiği gibi, Mental’ın Dünya’yı işgali sırasında 22. yüzyılda Mısır’da gerçekleşir. Oyunda 16 oyunculu çevrimiçi ve 4 oyunculu splitscreen eşli kampanya modu bulunuyor. Oyun ilk olarak 22 Kasım 2011’de Microsoft Windows için piyasaya sürüldü. Oyun için OS X desteği kısa bir süre sonra takip edildi ve 23 Nisan 2012’de piyasaya sürüldü. Oyunun Linux sürümü, çok sayıda istek sonrasında çalışmaya başladı. Linux ile ilgili ilk güncelleme oyunun özel sunucusunun taşınmasıydı. Oyunun kendisi, Valve’ın 20 Aralık 2012 tarihinde “Steam for Linux” beta kolunu açmasından bir gün sonra yayınlandı.

Serideki önceki başlıklar gibi, Serious Sam 3: BFE, geniş açık ortamlarda birçok düşman ordusuna karşı savaşmayı içeriyor. Bununla birlikte, Serious Sam 3 öncekilerden daha kapalı ortamlara sahiptir, özellikle erken seviyelerde. Ayrıca oyuncuya uzaktan saldırabilecek çok sayıda düşman var.

Oyuncu bir minigun, roketatar, saldırı tüfeği ve top da dahil olmak üzere sınırsız sayıda silah taşıyabilir. Toplam 13 silah var, bunların beşi manuel olarak yeniden yükleniyor. İlk oyun, bıçak ve motorlu testere yakın dövüş silahları, üç saldırı modu (dikey vuruş, 180 dönüş ve 360 dönüş) ile bir balyozla değiştirildi.

Yenilenen sağlık yok, bunun yerine oyuncunun alması gereken haritaya dağılmış sağlık ve zırh güçlendirmeleri vardır. Ayrıca, haritalar, önceki oyunların geleneğini takip eden sağlık, zırh, cephane ve bazı durumlarda daha sonraki seviyelerden silahların bulunabileceği gizli alanlarla doludur. Lazer Silahı ve Keskin Nişancı Tüfeği gibi silahlar ve bunların mühimmat sandıkları aslında sadece sınırlıdır ve normalde haritalarda bulunmaz. Bulmaca yok, ancak oyuncu anahtarları bulmalı, kolları çekmeli ve ilerlemek için çevresel anormallikleri bulmalıdır.

Kafası Kesik Kamikaze, Kafası Kesik Roketçi ve Kleer Skeleton gibi klasik düşmanlar oyuna geri dönüyor. Yenileri arasında Khnum ve Scrapjack (sırasıyla Doom’dan Cehennem Şövalyesi ve Mancubus’a benzeyen) ve Quake serisinden Strogg’u anımsatan klonlanmış askerler var. Kamikaze, Serious Sam II tasarımından ziyade orijinal tasarımına geri döndü. Gnaar’ın tasarımı orijinal oyundan kökten değiştirildi. Şimdi, Serious Sam’deki iki ayaklı muadillerinin aksine, çok daha büyük, farklı şekilli ve dört ayak üzerinde yürüyor.

Serious Sam 3, koşma ve demir nişangah gibi bazı yeni oyun mekaniğine sahiptir. Koşma yapılan diğer FPS oyunlarının aksine, istediğiniz kadar koşabilirsiniz, ancak koşarken saldıramazsınız. Tabanca ve saldırı tüfeği, nişangahları nişan alma yeteneğine sahiptir, bu da doğruluğu arttırır, ancak sadece biraz. Oyuncu görüş açısını hedeflerken daha yavaş hareket eder ve yakın mesafeden kullanışsız hale getirir. Oyuncu, seçilen silaha bağlı olarak cephaneyi korumak için eli ile öldürebilir veya düşmanları tekmeleyebilir. Örneğin, bir Gnaar’ın göz küresi çıkartabilir veya bir Antaresian Örümceği’nin kabuğu kırılabilir.

İlgili Yazı: Squad Sistem Gereksinimleri

Serious Sam 3 Sistem Gereksinimleri

Serious Sam 3 Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows XP/Vista/7
 • İşlemci: Intel Core2 Duo T6400 @ 2.00GHz / AMD Athlon 64 X2 4200+
 • Ekran Kartı: GeForce 7800 GTX / Radeon X1900 GT
 • Kullanılmayan Ram Miktarı: 1 GB RAM
 • Boş Depolama Alanı: 4 Gb Boş Alan
 • Direct X Versiyonu: DirectX 9

Serious Sam 3 Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7
 • İşlemci: Intel Core 2 Quad @ 2.4 GHz / AMD Phenom II X4 @ 2.6 GHz
 • Ekran Kartı: GeForce GTX 480 / Radeon HD 6990
 • Kullanılmayan Ram Miktarı: 4 Gb Ram
 • Boş Depolama Alanı: 4 Gb Boş Alan
 • Direct X Versiyonu: 11

Serious Sam 3 Sistem Gereksinimleri ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular:

Serious Sam 3 Minimum Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Serious Sam 3 için minimum 1 GB RAM gerekmektedir. Diğer Serious Sam 3 minimum sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

Serious Sam 3 Önerilen Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Serious Sam 3 için 4 GB RAM önerilmektedir. Diğer Serious Sam 3 önerilen sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

Yorum Yaz