Oyun

Sleeping Dogs Sistem Gereksinimleri: Sleeping Dogs Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri PC

Sleeping Dogs Sistem Gereksinimleri yazımızla birlikteyiz. Bu yazımızda en beğenilen oyunlardan olan Sleeping Dogs Önerilen Sistem Gereksinimleri nelerdir sizler için araştırdık. Öncesinde Sleeping Dogs nasıl bir oyun birlikte inceleyelim ve daha sonra düşük sistemler için Sleeping Dogs Minimum Sistem Gereksinimleri kısmına da göz atalım.

İlgili Yazı: Windows 8 Sistem Gereksinimleri

Sleeping Dogs Oyunu Hakkında

Sleeping Dogs, United Front Games tarafından geliştirilen ve Square Enix tarafından yayınlanan bir aksiyon-macera video oyunudur. İlk olarak 2012’de PlayStation 3, Xbox 360 ve Microsoft Windows için piyasaya sürüldü. Hong Kong’da geçen hikâye, Sun On Yee Triad organizasyonuna sızmak için görevlendirilen Çinli-Amerikalı polis memuru Wei Shen’i konu almaktadır. Oyuncular, içeriklerin kilidini açmak ve hikâyeye devam etmek için görevleri tamamlamalıdır, ancak bunun yerine oyunun açık dünya ortamında özgürce dolaşabilir ve hem yasal hem de cezai faaliyetlerde bulunabilirler. Oyun, dövüş, araba kullanma ve yarış gibi eylemlerde Shen’e istatistiksel ödüller verir ve oyuncuya oyun başarımları kazandırır.

Sleeping Dogs’un gelişimi 2008’de başladı. Oyun, True Crime serisinin bir parçası olarak 2009 yılında duyurulmuş, ancak projenin gecikmeleri ve bütçe sorunları nedeniyle 2011 yılında Activision Blizzard tarafından iptal edilmiştir. Altı ay sonra Square Enix, yayın haklarını satın aldı ve True Crime’ı Sleeping Dogs olarak yeniden adlandırdı, ancak bir halef olarak kabul edildi. Geliştirme sırasında, United Front personelleri görsel ortamlar ve ses için saha araştırması yapmak üzere Hong Kong’u ziyaret etti.

2012’de piyasaya sürülmesinin ardından oyun, dövüşü, seslendirme, deneyim sistemi ve şehir tasviri ile olumlu eleştiriler aldı; ancak kamera açısı ve animasyonları eleştirildi. Bir yıl içinde oyun 1.5 milyondan fazla kopya sattı. Yeni kıyafetler, görevler ve eklentiler ile üç genişleme paketi, oyunun çıkışını takip eden altı ay içinde indirilebilir içerik olarak piyasaya sürüldü. Yeniden düzenlenmiş bir sürüm olan Definitive Edition, Ekim 2014’te Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One için piyasaya sürüldü. Topluluk inceleme ve geri bildirimlerine göre geliştirilmiş oyun, görsel-işitsel açıdan yeni bir kaliteye sahipti.Definitive Edition’ın macOS sürümü 31 Mart 2016’da Feral Interactive tarafından yayınlandı. Oyunun başarısı, 2015 yılında daha sonradan iptal edilen Triad Wars adlı çok oyunculu bir spin-off oyunu fikri doğurdu. 2017’de, Donnie Yen’in Shen rolünü üstleneceği bir canlı aksiyon filmi uyarlaması da duyuruldu.

İlgili Yazı: WWE 2K19 Sistem Gereksinimleri

Sleeping Dogs Sistem Gereksinimleri

Sleeping Dogs Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows Vista 64bit, Window 7 64bit, Windows 8 64bit (32bit O/S desteklenmiyor)
 • İşlemci: Core 2 Duo 2.4GHz veya Athlon X2 2.7GHz
 • Bellek: 4 GB RAM
 • Ekran Kartı: DirectX 10 veya 11 uyumlu kart, ATI Radeon 3870 veya daha yüksek, NVIDIA GeForce 8800 GT veya 512MB grafik hafızalı ekran kartı, Intel HD Graphics 2500 veya daha yüksek
 • DirectX: Sürüm 10
 • Depolama: 20 GB kullanılabilir alan

Sleeping Dogs Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows Vista 64bit, Window 7 64bit, Windows 8 64bit (32bit O/S desteklenmiyor)
 • İşlemci: Core i5-2300, Phenom II X4 940 veya daha iyisi
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: DirectX 10 veya 11 uyumlu kart, ATI Radeon 7750, NVIDIA GeForce GTX 560 veya 1GB grafik hafızalı ekran kartı, Intel HD Graphics 4000 veya daha yüksek
 • DirectX: Sürüm 11
 • Depolama: 20 GB kullanılabilir alan

Sleeping Dogs Sistem Gereksinimleri ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular:

Sleeping Dogs Minimum Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Sleeping Dogs için minimum 4 GB RAM gerekmektedir. Diğer Sleeping Dogs minimum sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

Sleeping Dogs Önerilen Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Sleeping Dogs için 8 GB RAM önerilmektedir. Diğer Sleeping Dogs önerilen sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

Yorum Yaz