Program

Solidworks 2021 Sistem Gereksinimleri: Solidworks 2021 Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri PC

Solidworks Sistem Gereksinimleri yazımızla birlikteyiz. Bu yazımızda en beğenilen programlardan olan Solidworks Önerilen Sistem Gereksinimleri nelerdir sizler için araştırdık. Öncesinde Solidworks nasıl bir program birlikte inceleyelim ve daha sonra düşük sistemler için Solidworks Minimum Sistem Gereksinimleri kısmına da göz atalım.

İlgili Yazı: Thief Simulator Sistem Gereksinimleri

Solidworks 2021 Programı Hakkında

SolidWorks (Stilize edilmiş hali ile SOLIDWORKS), bilgisayar destekli 3 boyutlu katı modelleme ve tasarım (3D CAD) yazılımıdır.

SolidWorks Corporation 1993 yılında Jon Hirschtick tarafından Concord, Massachusetts`te kuruldu. Yazılımın ilk versiyonunu 1995`te piyasaya çıkardıktan sonra 1997 yılında Dassault Systemes SolidWorks Corp. tarafından satın alındı. Windows’a entegre ilk 3 boyutlu katı modelleme (3D CAD) yazılımıdır. Tek bir çizgi çizmeksizin parça ve montaj modelinin teknik resimlerini çıkartır. Parça ve Montajda yapılan değişiklikleri teknik resimlere ve malzeme listesine (BOM) otomatik olarak yansıtır. Bunun yanında Kurumsal entegrasyonu tamamlayacağınız Kurumsal Veri Yönetimi çözümü Enterprise PDM ile ERP programlarına kadar entegre olabilmektedir. Ürün gamına en son eklediği 3DVIA Composer ürünü ile ürün dokümantasyonunda devrimsel bir çözüm sunmaktadır. Tüm ürün kılavuzlarının çok daha kaliteli ve zengin içerikli sağlanmasını sağlayan 3DVIA composer, direkt 3B CAD modelle bağlı olarak ilgili kılavuz imajlarını oluşturmakta ve üründeki tüm revizyonları kataloglardaki imajlara kadar güncellemesini sağlamaktadır.

SolidWorks, internette bulunabilecek birçok ücretsiz eğitim notu ile kolaylıkla öğrenilebilir. En yaygın kullanılan 3 boyutlu katı modelleme yazılımıdır. Birçok Üniversite, Meslek Yüksek Okulu ve Teknik Lisede eğitimi verilmektedir. AutoCAD kullanıcılarının çoğu, 2. boyuttan 3. boyuta geçiş için SolidWorks’ü tercih etmiştir. Bunun sebebi AutoCAD dosyaları ile en uyumlu 3D CAD yazılımının SolidWorks olmasıdır. SolidWorks makine, mobilya, plastik/sac kalıpçılığı, otomasyon, mekatronik, endüstriyel ürün tasarımı gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Ayrıca birçok ipucu bulunmaktadır.

İlgili Yazı: The Witcher 2 Sistem Gereksinimleri

Solidworks 2021 Sistem Gereksinimleri

  • İşlemci: 3.3GHz işlemci hızı
  • İşletim Sistemi: Windows 10 64 Bit veya Windows 7 SP1 64 Bit
  • Hafıza (RAM): 16 GB ve daha fazlası (ECC RAM Önerilmektedir)
  • Hard Disk: SSD ve en az 20GB boş alan
  • Ekran Kartı: NVIDIA Quadro veya AMD Radeo Pro / Fire PRO serisi ekran kartı
  • İnternet Bağlantısı: Ürün aktivasyonu ve Servis paketlerini indirmek için

Solidworks 2021 Sistem Gereksinimleri ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular:

Solidworks 2021 Minimum RAM Miktarı Nedir?

Solidworks için 16 GB RAM tavsiye edilmektedir. Diğer Solidworks sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

Solidworks 2021 İşlemci Gereksinimi Nedir?

Solidworks için 3.3 GHz işlemci hızı tavsiye edilmektedir. Diğer Solidworks önerilen sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

Yorum Yaz