Oyun

The Last of Us 1 Sistem Gereksinimleri: The Last of Us Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri PC

The Last of Us Sistem Gereksinimleri yazımızla birlikteyiz. Bu yazımızda en beğenilen oyunlardan olan The Last of Us Önerilen Sistem Gereksinimleri nelerdir sizler için araştırdık. Öncesinde The Last of Us nasıl bir oyun birlikte inceleyelim ve daha sonra düşük sistemler için The Last of Us Minimum Sistem Gereksinimleri kısmına da göz atalım.

İlgili Yazı: BeamNG.drive Sistem Gereksinimleri

The Last of Us Oyunu Hakkında

The Last of Us, Naughty Dog tarafından geliştirilen, aksiyon-macera ve hayatta kalma-korku türlerindeki, Sony Computer Entertainment tarafından yalnızca PlayStation 3 için yayımlanan video oyunudur. 10 Aralık 2011’deki Spike Video Oyunu Ödülleri sırasında duyurusu yapılan oyun; dünya çapında 14 Haziran 2013’te, Japonya’da 20 Haziran 2013’te satışa sunulmuştur.

Oyun; tüm dünyayı saran ve bulaşanları birkaç saat içerisinde insanlara saldıran yaratıklara dönüştüren salgın bir hastalığın başlamasından yirmi yıl sonrasını, 2033 yılını konu alır. Hastalık sebebiyle medeniyet büyük ölçüde mahvolmuş ve farklı gruplar hâlinde yaşamak zorunda kalan insanlar, hayatta kalabilmek için birbirleri ve hastalıklılara karşı mücadele etmek zorunda kalmıştır. Bu kıyamet sonrası ortamdaki Amerika Birleşik Devletleri’nde geçen oyun, orta yaşlardaki erkek karakter Joel’un (Troy Baker’ın seslendirmesi ve canlandırması ile), hastalığa karşı bağışıklığı olan genç kız Ellie’yi (Ashley Johnson’ın seslendirmesi ve canlandırması ile) Ateşböcekleri adlı ayrılıkçı bir gruba ulaştırması sırasında ikilinin başından geçenleri konu alır. Oyunun büyük bir kısmında Joel, oyuncular tarafından kontrol edilir ve karşılaşılan çeşitli zorlukların üstesinden gelmeye çalışır.

İlgili Yazı: CS 1.6 Sistem Gereksinimleri

The Last of Us Sistem Gereksinimleri

The Last of Us Minimum Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows XP SP3, Windows Vista SP2 , Windows 7 SP1
  • İşlemci: Intel Core i3 veya i5 çift çekirdekli işlemci
  • Sabit Disk Alanı: 14 GB
  • DirectX: 9.0c
  • Ekran Kartı: 512 MB, NVIDIA 7 serisi, AMD 3000 serisi

The Last of Us Önerilen Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 7 64 Bit, Windows 8
  • İşlemci: Dört çekirdekli Intel Core i5 veya i7 işlemci veya AMD FX 8000 serisi
  • RAM: 4 GB
  • Sabit Disk Alanı: 14 GB
  • DirectX: DirectX 10

The Last of Us Sistem Gereksinimleri ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular:

The Last of Us Minimum Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

The Last of Us için minimum 512 MB ekran kartı gerekmektedir. Diğer The Last of Us minimum sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

The Last of Us Önerilen Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

The Last of Us için 4 GB RAM önerilmektedir. Diğer The Last of Us önerilen sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

Yorum Yaz