Program

Microsoft Visual Studio 2017 Sistem Gereksinimleri: Visual Studio 17 Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri PC

Visual Studio 2017 Sistem Gereksinimleri yazımızla birlikteyiz. Bu yazımızda en beğenilen programlardan olan Visual Studio 2017 Önerilen Sistem Gereksinimleri nelerdir sizler için araştırdık. Öncesinde Visual Studio 2017 nasıl bir program birlikte inceleyelim ve daha sonra düşük sistemler için Visual Studio 2017 Minimum Sistem Gereksinimleri kısmına da göz atalım.

İlgili Yazı: Windows 8.1 Sistem Gereksinimleri

Microsoft Visual Studio 2017 Programı Hakkında

Microsoft Visual Studio, Microsoft tarafından geliştirilen bir tümleşik geliştirme ortamıdır (IDE). Microsoft Windows, Windows Mobile, Windows CE, .NET Framework, .NET Compact Framework ve Microsoft Silverlight tarafından desteklenen tüm platformlar için yönetilen kod ile birlikte yerel kod ve Windows Forms uygulamaları, web siteleri, web uygulamaları ve web servisleri ile birlikte konsol ve grafiksel kullanıcı arayüzü uygulamaları geliştirmek için kullanılır.

Visual Studio IntelliSense’in yanı sıra “code refactoring” destekleyen bir kod editörü içerir. Entegre hata ayıklayıcı, hem kaynak-seviyesinde hem de makine-seviyesinde çalışır. Diğer yerleşik araçlar, GUI uygulamaları, web tasarımcısı, sınıf tasarımcısı ve veritabanı şema tasarımcısı yaratabilmek için bir form tasarımcısı içerir. Hemen hemen her işlevsellik düzeyinde dahil olmak üzere, kaynak kontrol sistemleri için destek (Subversion ve Visual SourceSafe gibi) sunan eklentileri kabul eder.

Visual Studio, değişik programlama dillerini destekler, bu da kod editörü ve hata ayıklayıcısının neredeyse tüm programlama dillerini desteklemesini sağlamaktadır. Dahili diller C/C++ (Görsel yoluyla C++), VB.NET (Visual Basic .NET üzerinden), C# (Visual C# ile), ve F# (Visual Studio 2010 itibarıyla) içermektedir.

Bu içerikteki sürüm Visual Studio 2017 versiyonudur.

İlgili Yazı: Youtubers Life Sistem Gereksinimleri

Visual Studio 2017 Sistem Gereksinimleri

Visual Studio 2017 Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri

  • 1,8 GHz veya daha hızlı işlemci. Çift çekirdekli veya daha iyisi önerilir
  • 2 GB RAM; 4 GB RAM önerilir (sanal makinede çalıştırılıyorsa en az 2,5 GB)
  • Sabit disk alanı: Yüklenen özelliklere bağlı olarak 130 GB’a kadar kullanılabilir alan; tipik yüklemeler için 20-50 GB boş alan gerekir.
  • Sabit disk hızı: Performansı artırmak için Windows ve Visual Studio’yu bir katı hal sürücüsüne (SSD) yükleyin.
  • En az 720p (1280×720) ekran çözünürlüğü destekleyen ekran kartı; Visual Studio WXGA (1366×768) ve üzeri çözünürlükte en iyi şekilde çalışır.

Visual Studio 2017 Sistem Gereksinimleri ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular:

Visual Studio 2017 Minimum Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Microsoft Visual Studio 2017 için minimum 2 GB RAM gerekmektedir. Diğer Microsoft Visual Studio 2017 minimum sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

Visual Studio 2017 Önerilen Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Microsoft Visual Studio 2017 için 4 GB RAM önerilmektedir. Diğer Microsoft Visual Studio 2017 önerilen sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

Yorum Yaz