Program

Windows Vista Sistem Gereksinimleri: Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri PC

Windows Vista Sistem Gereksinimleri yazımızla birlikteyiz. Bu yazımızda en beğenilen programlardan olan Windows Vista Önerilen Sistem Gereksinimleri nelerdir sizler için araştırdık. Öncesinde Windows Vista nasıl bir program birlikte inceleyelim ve daha sonra düşük sistemler için Windows Vista Minimum Sistem Gereksinimleri kısmına da göz atalım.

İlgili Yazı: WWE 2K17 Sistem Gereksinimleri

Windows Vista Programı Hakkında

Windows Vista (Türkçe: Manzara), kişisel bilgisayarlar için geliştirilen Microsoft Windows işletim sistemleri ailesinin sürüm olarak altıncı üyesidir. 22 Temmuz 2005’te gerçek adı duyurulmadan önce Longhorn kod adıyla tanınıyordu.Windows Vista, 30 Ocak 2007’de dünya çapında piyasaya sürülmüştür.Microsoft Türkiye, 24 Ocak 2007 tarihindeki tanıtımıyla Vista’nın resmî lansmanını yapan ilk Microsoft şubesi olmuştur. Windows Vista eski sürümle oranla birçok yeni özellik ve değişikliğe sahiptir.Bu değişim geliştirilmiş grafiksel kullanıcı arayüzü, görsel stil,yeniden tasarlanmış arama fonksiyonları, multimedya araçları, yeniden tasarlanmış ağ iletişimi,görüntü ve yazıcı gibi çeşitli fonksiyonları kapsamaktadır.

İlgili Yazı: Age of Empires 2 Sistem Gereksinimleri

Windows Vista Sistem Gereksinimleri

Windows Vista Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri

  • 128 MB grafik belleği (en az)
  • 15 GB boş alanı olan 40 GB sabit disk (15 GB boş alan yükleme veya yükseltme sırasında geçici dosyaları depolamak için alan sağlar.)
  • Dahili veya harici DVD sürücü
  • Internet erişimi
  • Ses çıkışı
  • 1 gigahertz (GHz) 32-bit (x86) işlemci veya 1 GHz 64-bit (x64) işlemci
  • 1 GB sistem belleği
  • Windows Aero çalıştırabilen grafik kartı

Windows Vista Sistem Gereksinimleri ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular:

Windows Vista Minimum Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Windows Vista için minimum 128 MB vRAM gerekmektedir. Diğer Windows Vista minimum sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

Windows Vista Önerilen Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Windows Vista için 1 GB ve üstü RAM önerilmektedir. Diğer Windows Vista önerilen sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

Yorum Yaz