Oyun

Call of Duty Mobile Sistem Gereksinimleri: COD Mobile Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri PC

Call of Duty Mobile Sistem Gereksinimleri yazımızla birlikteyiz. Bu yazımızda en beğenilen oyunlardan olan Call of Duty Mobile Önerilen Sistem Gereksinimleri nelerdir sizler için araştırdık. Öncesinde Call of Duty Mobile nasıl bir oyun birlikte inceleyelim ve daha sonra düşük sistemler için Call of Duty Mobile Minimum Sistem Gereksinimleri kısmına da göz atalım.

İlgili Yazı: Conqueror’s Blade Sistem Gereksinimleri

Call of Duty Mobile Oyunu Hakkında

Call of Duty: Mobile, TiMi Studios ve Tencent Games tarafından geliştirilen, Activision tarafından Android ve iOS için ücretsiz olarak yayınlanan birinci şahıs nişancı oyunudur. Oyun 1 Ekim 2019’da çıkış yapmış, ilk ayın sonunda 148 milyondan fazla indirilmiş ve yaklaşık 54 milyon dolar gelir elde ederek tarihteki en büyük mobil oyun çıkışlarından birini gerçekleştirmiştir.

Tencent şirketi Mart 2019’da, Call of Duty: Mobile oyununun gelişim sürecine Activision’ın Batı geliştirme stüdyoları yerine şirketin bir parçası olan TiMi Studios’un liderlik edeceğini duyurdu. Oyunun özelliklerinin birçoğu bu duyuruda açıklandı ve konsol oyunlarına yakın düzeyde deneyim vadedildi. Oyunun amacı, serinin önceki oyunlarından tanıdık yönleri almak ve kullanıcıların mobil cihazlarından bunlara erişmesini sağlamaktı.Oyunda iki oyun içi para biriminin yanı sıra bir de battle pass’a sahiptir.

Call of Duty: Mobile, serinin önceki oyunlarından birçok oynanabilir karakteri, haritayı ve oyun modunu barındırıyor  ve oyuncunun tercihlerini karşılamak için farklı kontrol ayarları mevcut. Kasım 2019’da oyuna “zombi” modu eklendi. Bu oyun modu, oyuncunun mümkün olduğunca uzun süre hayatta kalmayı amaçladığı, sonsuz zombi dalgalarına karşı mücadele ettiği Call of Duty oyunlarındaki klasik “zombilere karşı hayatta kalma” formülüne göre hazırlanmıştır. Oyuncunun son iki oyun sonu canavarından biriyle karşılaşmadan önce belirli miktarda zombi dalgasını yenmesi gereken “Akın/Hücum” modu da dahil edilmiştir.Ancak bu mod, Activison’ın standartlarını karşılamadığı gerekçesiyle 25 Mart 2020’de kaldırıldı. Activison, bu modun ilerleyen zamanlarda tekrar eklenebileceğini açıkladı. Temmuz 2019’da belirli bölgelerde beta sürümünün yayınlanmasının ardından oyun, 1 Ekim 2019’da dünya çapında piyasaya sürüldü.

İlgili Yazı: Mortal Kombat X Sistem Gereksinimleri

Call of Duty Mobile Sistem Gereksinimleri

Call of Duty Mobile iOS Sistem Gereksinimleri

  • Yazılım: iOS 9.0 ya da üstü.
  • Bellek: 1 GB RAM ya da üstü.

Call of Duty Mobile Android Sistem Gereksinimleri

  • Yazılım: Android 5.1 ya da üstü.
  • Bellek: 2 GB RAM ya da üstü.

Call of Duty Mobile Sistem Gereksinimleri ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular:

Call of Duty Mobile iOS Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Call of Duty Mobile için minimum 1 GB RAM gerekmektedir. Diğer Call of Duty Mobile ios sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

Call of Duty Mobile Android Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Call of Duty Mobile için minimum 2 GB RAM gerekmektedir. Diğer Call of Duty Mobile android sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

Yorum Yaz