Oyun

Counter Strike Source Sistem Gereksinimleri: CS Source Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri PC

Counter Strike Source Sistem Gereksinimleri yazımızla birlikteyiz. Bu yazımızda en beğenilen oyunlardan olan Counter Strike Source Önerilen Sistem Gereksinimleri nelerdir sizler için araştırdık. Öncesinde Counter Strike Source nasıl bir oyun birlikte inceleyelim ve daha sonra düşük sistemler için Counter Strike Source Minimum Sistem Gereksinimleri kısmına da göz atalım.

İlgili Yazı: Dark Souls 1 Sistem Gereksinimleri

Counter Strike Source Oyunu Hakkında

Counter-Strike: Source veya kısaca CS: S, Valve ve Turtle Rock Studios tarafından geliştirilen 1 Kasım 2004 tarihinde, çıkan bir birinci şahıs nişancı video oyunu. Oyun sadece Source oyun motoruyla yeniden yapılmış halidir. Ayrıca diğer Counter-Strike serilerinde olduğu gibi Teröristler bomba kurar ve Anti-Teröristler bombayı imha etmeye çalışır veya Anti-Teröristler rehineleri kurtarmaya çalışır ya da normal savaş yapılarak iki takımdan biri diğer takımdaki oyuncuların hepsini öldürmeye çalışarak oyunu kazanmaya çalışılır.

Oyundaki amaç bazı haritalarda (genelde harita isminin başındaki “de_” takısı ile belirtilir) teröristlerin bomba kurup patlatması ve Anti-Teröristlerin bunu engellemeye çalışmasıdır. Diğer bazı haritalarda (genelde harita isminin başındaki “cs_” takısı ile belirtilir) Anti-Teröristler Teröristlerin tuttuğu rehineleri kurtarmaya çalışır ya da oyuncu karşı takımın oyuncularını öldürmeye çalışarak oyunu kazanır. Oyunda mermi önemli unsurdur. Sunucularda oyuncu öldürüldüğü zaman ölen kişi bir daha yeniden doğmaz. Ancak bazı sunucularda ölen kişi anında yeniden doğabilir. Diğer bazı oyunlarda da bu tarz oyun yapıları bulunmaktadır.

Sürekli ateş etmek silahın ateş edeceği bölge farklı yerlere kayar ve geri tepme üretir. Silah ile bir oyuncunun kafasına ateş edildiğinde en etkili bölgedir. Hatta koruyucu başlık alınmamış ise kafaya isabet edildiğinde ölümcül olabilir.

İlgili Yazı: DayZ Sistem Gereksinimleri

Counter Strike Source Sistem Gereksinimleri

Counter Strike Source Minimum Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 98SE/ME/2000/XP
  • İşlemci: Intel Pentium 4 1.70GHz / AMD Athlon XP 1700+
  • Ekran Kartı: GeForce 3 / Radeon 7498
  • Kullanılmayan Ram Miktarı: 512 Mb RAM
  • Direct X Versiyonu: DirectX 8.1

Counter Strike Source Önerilen Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 98SE/ME/2000/XP/Vista/7
  • İşlemci: Intel Pentium 4 @ 3.0 GHz / AMD Athlon 64 3200+
  • Ekran Kartı: GeForce 7600 / Radeon x1600
  • Kullanılmayan Ram Miktarı: 1 GB RAM
  • Direct X Versiyonu: Directx 9

Counter Strike Source Sistem Gereksinimleri ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular:

Counter Strike Source Minimum Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Counter Strike Source için minimum 512 MB RAM gerekmektedir. Diğer Counter Strike Source minimum sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

Counter Strike Source Önerilen Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Counter Strike Source için 1 GB RAM önerilmektedir. Diğer Counter Strike Source önerilen sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

Yorum Yaz