Oyun

Half Life 2 Sistem Gereksinimleri: Half Life 2 Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri PC

Half Life 2 Sistem Gereksinimleri yazımızla birlikteyiz. Bu yazımızda en beğenilen oyunlardan olan Half Life 2 Önerilen Sistem Gereksinimleri nelerdir sizler için araştırdık. Öncesinde Half Life 2 nasıl bir oyun birlikte inceleyelim ve daha sonra düşük sistemler için Half Life 2 Minimum Sistem Gereksinimleri kısmına da göz atalım.

İlgili Yazı: Hearts of Iron 4 Sistem Gereksinimleri

Half Life 2 Oyunu Hakkında

Half-Life 2, bilimkurgu temalı, birinci tekil şahıs gözünden oynanan, Half-Life’ın devamı olarak Valve Corporation tarafından yapılan bir bilgisayar oyunu. Valve Corporation tarafından geliştirilen oyun 22 Haziran, 2004 tarihinde piyasaya çıkarılmıştır. 2004 yılında 40’ın üzerinde yılın oyunu ödülü almıştır. Oyunun ana karakteri Gordon Freeman ise gelmiş geçmiş en iyi oyun karakteri seçilmiştir.7 Aralık 2012’de yapılan 10. Spike TV Video Oyun Ödülleri’nde son on yılın en iyi oyunu seçilmiştir

Half-Life 2, modern bir fizik motoru ve online etkinleştirme sistemi kullanan ilk oyundur. Online etkinleştirme Steam üzerinden yapılır.

Oyun, daha sonradan Xbox, Xbox 360 ve PlayStation 3, Android için uyarlanmıştır. Android için uyarlanan versiyonu Nvidia Shield tarafından yapılmıştır. Gpu’su Tegra olan Android işletim sistemine sahip telefon,tablet,konsollarda oynanabilmektedir. 2006’da Half-Life 2: Episode One, 2007 yılında ise Half-Life 2: Episode Two adlı devam niteliğinde iki genişleme pakedi çıkarılmıştır.

Oyunun yapımı sırasında 40 milyon dolar değerinde kaynak kod internete sızmıştır.Valve’nin geliştirmiş olduğu Source Motoru isimli grafik motorunu kullanmaktadır. Ayrıca Havok fizik motoru gibi birçok üçüncü şahıs teknolojiyi içermektedir.

Half-Life 2, İlk oyundaki Black Mesa Kazası’ndan 20 yıl sonra Doğu Avrupa’daki Şehir-17’de başlar. Dr. Gordon Freeman, G-Man tarafından Şehir 17’deki tren durağına gönderilir. Combine güçlerine karşı Freeman, Black Mesa’daki bilim adamları ve bazı arkadaşları tarafından organize edilen Barney Calhoun, Alyx Vance ve Dr.Kleiner’ın da bulunduğu yeraltı direniş örgütüne katılır. Gordon, Dr.Eli Vance’in laboratuvarı Black Mesa Doğu’ya ışınlanmak istenirken başarısız olur. Laboratuvara eski şehir kanallarını kullanarak ulaşır. Black Mesa Doğu’ya vardığında Alyx’in robot hayvanı Dog ile tanışır ve burada yer çekimi silahını alır. Daha sonra laboratuvar Combine saldırısına uğrar ve Dr. Eli Vance, eskiden üst düzey bir hapishane olan Nova Prospekt’e götürülür. Mossman ise sözde kaçırılmıştır. Gordon terkedilmiş ve zombiler ile dolu olan Ravenholm Kasabasından gider. Papaz Grigori’nin yardımıyla otoyol 17 ye ulaşır ve Tau topu isimli silahla donamlı olan arazi aracıyla Deniz feneri’ne ulaşır ve orayı Combine’a karşı savunur. Arazi aracını orada bırakarak yola yürüyerek devam eder. Antlionlar ile dolu olan bir sahili geçer ve bir antlion guard ile savaşır. Yakındaki kamptan gelen Vortigaunt Gordon’a antlion guardların antlionları kontrol etmek için kullandığı Pheropodlar diğer adıyla Bugbaitler verir. Gordon bugbaitleri kullanarak Nova Prospekt’e ulaşır ve Alyx ile buluşur.

İlgili Yazı: Hello Neighbor Sistem Gereksinimleri

Half Life 2 Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 7, Vista, XP
  • İşlemci: 1.7 Ghz
  • Bellek: 512 MB RAM
  • Ekran Kartı: DirectX 8.1 level Ekran Kartı
  • Depolama: 6500 MB kullanılabilir alan

Half Life 2 Sistem Gereksinimleri ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular:

Half Life 2 RAM Gereksinimleri Nelerdir?

Halflife 2 için 512 MB RAM tavsiye edilmektedir. Diğer Half Life 2 sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

Half Life 2 İşlemci Gereksinimleri Nelerdir?

Halflife 2 için 1.7 GHz ve üstü işlemci tavsiye edilmektedir. Diğer Half Life 2 sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

Yorum Yaz