Oyun

Rise of The Tomb Raider Sistem Gereksinimleri: Minimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri PC

Rise of The Tomb Raider Sistem Gereksinimleri yazımızla birlikteyiz. Bu yazımızda en beğenilen oyunlardan olan Rise of The Tomb Raider Önerilen Sistem Gereksinimleri nelerdir sizler için araştırdık. Öncesinde Rise of The Tomb Raider nasıl bir oyun birlikte inceleyelim ve daha sonra düşük sistemler için Rise of The Tomb Raider Minimum Sistem Gereksinimleri kısmına da göz atalım.

İlgili Yazı: Sekiro Shadows Die Twice Sistem Gereksinimleri

Rise of The Tomb Raider Oyunu Hakkında

Rise of the Tomb Raider (Tomb Raider Yükselişi) Crystal Dynamics tarafından geliştirilen, Microsoft Studios ve Square Enix firmaları tarafından yayımlanan aksiyon-macera oyunudur.2013 Yılında piyasaya sürülen Tomb Raider oyununun devamı niteliğindedir.10 Kasım 2015’te Xbox One ve Xbox 360 konsolları için çıkışını gerçekleştirmiştir.Microsoft Windows ve Playstation 4 içinse 2016 yılında çıkacağı duyurulmuştur.Oyun Voksi adlı korsan grubu tarafından bypass edilmiş , CONSPIR4CY adlı korsan grubu tarafından kırılmıştır.

Rise of The Tomb Raider, Oynanış bakımından 2013 yılında piyasaya sürülen Tomb Raider oyunuyla benzer özellikleri taşıyor. Hikâye olarak bir önceki oyunda hayatta kalma mücadelesi veren Lara Croft bu seride ölümsüzlüğün sırrını keşfetmek için yola koyuluyor. Aynı zamanda oyunculara ilk mezar keşfini tanıklık etme fırsatını sunuyor.

Oyun, sırlarla dolu bir dünyada maceradan maceraya atılarak çeşitli ölümcül tuzaklar ve devasa antik yerleri keşfetmenin yanı sıra heyecan verici bulmacaları ve antik yazıların şifrelerini çözmemiz için bizleri bekliyor.

Rise of the Tomb Raider oyununda, Lara Croft, “Ölümsüz Koschei” ve “Kayıp Kitezh Şehri” isimli iki Slav peri masalında geçen ölümsüzlüğün sırrını araması ele alınıyor.

Lara’nın ünlü bir arkeolog olan babası, geçmişte yıllarını verdiği ve saplantılı olduğu bir keşif sonucunda tüm saygınlığını hatta sonunda yaşamını da yitirmiştir. Lara eve döndükten sonra babasının araştırmalarına gömülür ve yaptığı araştırmalar sonucunda hem babasının başladığı işi bitirmek hem de ölümünün ardında yatan gerçekleri su yüzüne çıkarmak için Suriye’ye doğru yola çıkar.Orada bulduğu ipuçları onu Sibirya’nın soğuk tepelerine götürecek ve yeni macerası başlayacaktır. Ancak aynı gizemin peşine düşen düşmanlarda hesaba katıldığında bu macera Lara için hayatta kalma savaşına da dönüşecektir.

İlgili Yazı: Shadow of The Tomb Raider Sistem Gereksinimleri

Rise of The Tomb Raider Sistem Gereksinimleri

Rise of The Tomb Raider Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7 (64-bit)
 • İşlemci: Intel Core i3-2100 / AMD Ryzen 3 1200
 • Bellek: 6 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GTX 650 / AMD Radeon HD7770
 • VRAM: 2 GB VRAM
 • DirectX: Sürüm 11
 • Depolama: 25 GB kullanılabilir alan

Rise of The Tomb Raider Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit)
 • İşlemci: Intel Core i7-3770K / AMD Ryzen 7 1700x
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GTX 980Ti / AMD Radeon RX 580
 • VRAM: 4 GB VRAM
 • DirectX: Sürüm 11
 • Depolama: 25 GB kullanılabilir alan

Rise of The Tomb Raider Sistem Gereksinimleri ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular:

Rise of The Tomb Raider Minimum Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Rise of The Tomb Raider için minimum 6 GB RAM gerekmektedir. Diğer Rise of The Tomb Raider minimum sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

Rise of The Tomb Raider Önerilen Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Rise of The Tomb Raider için 8 GB RAM önerilmektedir. Diğer Rise of The Tomb Raider önerilen sistem gereksinimleri yazımızda mevcuttur.

Yorum Yaz